saharb2 saharb2 .

saharb2

هيدروليك ثامن

پمپ هيدروليك لودر كوماتسو
 هيدروليك ثامن

پمپ هيدروليك بيل كوماتسو  با توجه به استفاده ي بيش از پيش سيستم هاي هيدروليك در صنايع ماشين آلات راهسازي پمپ هاي هيدروليكي با دبي و فشار متغير در انواع مختلف توليد ميشود.پمپ هاي هيدروليكي انرژي كه از موتور احتراق و يا الكتريكي دستگاه ميگيرد به انژي هيدروليكي تبديل مي كند به گونه اي گه توان ورودي پمپ از يك موتور تامين ميشود و توان هيدروليكي را به عنوان خروجي تحويل ميدهد.پمپ هيدروليك طوري عمل ميكند كه در يك سيستم هيدروليك دبي ايجاد ميكند.

 

 پمپ ها در صنعت هيدروليك به دو دسته تقسيم ميشود:

 

الف: پمپ هاي هيدروليكي جابجايي غير مثبت

ب:پمپ هاي هيدروليكي جابجايي مثبت

 

تعمير پمپ هيدروليك
 

پمپ هاي هيدروليك به سه دسته تقسيم ميشود:

 

الف: پمپ هاي چرخ دندهاي كه به چند دسته تقسيم ميشود عبارت ان از 1. پمپ هاي چرخ دنده خارجي 2.پمپ چرخ دنده داخلي 3.پمپ هاي گوشوارهاي 4.پمپ هاي پيچي 5.پمپ هاي ژيروتوري

ب: پمپ هاي پره اي كه عبارت اند از: 1.پمپ هاي پرهاي نامتعادل 2. پمپ هاي پرهاي متعادل

ج:پمپ هاي پيستوني كه عبارت اند از: 1.پمپ هاي پيستوني محوري 2.پمپ هاي پيستوني شعاعي

فروشگاه هيدروليك ثامن مركز پخش پمپ هايه هيدروليك و قطعات هيدروليكي ميباشد.از جمله محصولات فروشگاه هيدروليك ثامن پمپ هيدروليك لودر كوماتسو ميباشد.

تمامي محصولات اين فروشگاه داراي ضمانت كالا ميباشد

ارسال كالا به تمامي شهرستانها توسط اين فروشگاه انجام ميشود و كالائ ارسالي دارايه ضمانت ارسال كالا ميباشد.

 

 

 

يكي از بهترين توليد كننده هاي پمپ هاي هيدروليك پيستوني و دنده اي در دنيا شركت كوماتسو است زيرا در انواع پمپ هيدروليك كوماتسو از دقت بسيار بالا و مهندسي زوز دنيا بهره گرفته شده است.پمپ هيدروليك كوماتسو به نسبت دبي و فشار و طراحي خاصي كه دارد فقط قابل استفاده در ماشين الات ساخت خود كاربرد دارد زيرا پمپ هيدروليك كوماتسو به صورت انحصاري و فقط توسط خود اين شركت توليد ميشود.يكي از دلايل فروش بالاي ماشين الات راهسازي و معدني كوماتسو پمپ هيدروليك كوماتسو ميباشد.

 

 پمپ هيدروليك بيل هيوندا
 

 

 
هيدروليك ثامن
 

با پيشينه ۲دهه سابقه خود و داراي تاييديه رسمي شركت هاي محور ماشين

نمايندگي كوماتسو در كشور،شركت هپكو،شركت هسكو، شركت FESTO المان، و داراي تآييديه AVABRS در زمينه تعميرات سيستم هيدروليك و موتور و ماشين آلات راهسازي معدني كوماتسو،هيوندا، ولوو،دوسان،و دستگاههاي چيني كشور يكي از تخصصي ترين مجموعه ها در اين زمينه مي باشد.

 

هيدروليك ثامن آماده هر گونه خدمت رساني در خصوص عيب يابي تعمير، تهيه و تآمين قطعات هيدروليك، برقي، موتور،گيربكس،زيربندي،لوازم جك،سيل كيت،به هموطنان عزيز در سرتاسر كشور مي باشد.

 

هيدروليك ثامن با بكارگيري كادر مجرب و اموزش ديده خود سعي بر آن نموده كه هزينه تعمير و تآمين قطعات را به شدت كاهش داده و خدمات خود را به بهترين و كم هزينه ترين شكل ممكن و با استفاده از عرضه بهترين قطعات با كيفيت اصلي كليه دستگاهها ارائه كند.

 

خرسنديم كه بيش از دو دهه فعاليت دراين صنعت اين امكان را براي ما فراهم كرده تا با شناخت خواسته ها و نياز امروز كشور عزيزمان به اين صنعت بخصوص و با آگاهي از دانش روز، در اختيار داشتن بهترين نيروي انساني وبهره برداري از مناسب ترين امكانات فني قادر به ارائه خدمات تخصصي به مشتريان خود باشيم.

آدرس
تهران خيابان قزوين روبروي شركت دخانيات مجتمع تجاري امپراطور همكف اول واحد ۱۱ هيدروليك ثامن

تماس:
info@hydrulicsamen.com

۰۲۱۵۵۴۵۹۲۵۴
۰۹۱۲۷۰۳۱۷۴۰

سايت: https://hydrulicsamen.com/


برچسب: پمپ هيدروليك كوماتسو، هيدروليك ثامن،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ دى ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۲۲:۲۲ توسط:مليكا موضوع: نظرات (0)

تراك كوماتسو؛ تامين كننده و وارد كننده قطعات ماشين هاي راهسازي و معدني

تراك كوماتسو
 
تراك كوماتسو

 

واردكننده و تامين كننده ي كليه قطعات موتوري,و زير بندي دامپتراك,لودر,بلدوزر و بيل مكانيكي كوماتسو
 
تراك كوماتسو از سال 1388 فعاليت گسترده اي را در اين زمينه شروع كرده است.

 
اين شركت با دارا بودن سابقه درخشان در زمينه تامين و تهيه قطعات انواع ماشين آلات راهسازي و معدني و همچنين با بهره گيري از مهندسين و متخصصين كارآزموده در امر سرويس و نگهداري كليه ماشين آلات راهسازي فعاليت ويژه اي داشته و همواره بر اين باور است كه مي توان از تجربه مفيد كاري خود نقش موثري در صنعت راهسازي كشور فراهم آورد.

 

باعث افتخار است كه در راستاي عمران و آباداني كشور توانسته ايم با شركت ها و نهادهاي دولتي و خصوصي اعم از ارگان هاي نظامي، شهرداري ها، شركت هاي راه سازي، معدني، حفاري، پيمانكاري ها و … همكاري داشته باشيم.

اين شركت با دارا بودن سابقه درخشان در زمينه تامين و تهيه قطعات انواع ماشين آلات راهسازي و معدني و همچنين با بهره گيري از مهندسين و متخصصين كارآزموده در امر سرويس و نگهداري كليه ماشين آلات راهسازي فعاليت ويژه اي داشته و همواره بر اين باور است كه مي توان از تجربه مفيد كاري خود نقش موثري در صنعت راهسازي كشور فراهم آورد.


 
بيل مكانيكي كوماتسو جزء تجهيزات حفاري اين كمپاني به شمار مي رود. بيل مكانيكي از ماشين‌هاي سنگين عمراني و مهندسي است كه از قطعات مكانيكي اصلي اعم از بازوي مفصلي، باكت (Bucket) و كابين گردان در قسمت بالا و زنجير و يا چرخ لاستيكي در زير مي‌باشد. قسمت فوقاني هر دو نوع بيل مكانيكي (چرخ زنجيري و چرخ لاستيكي) داراي عملكردي مشابه هستند و از رِله، اَهرم و تجهيزات الكترونيكي براي كنترل آن استفاده مي شود. اما قسمت تحتاني كه شامل كل لوازم يدكي زيربندي، زيربندي كامل و اتصالات چرخ ها مي باشد، داراي عملكرد جداگانه اي (براي محيط‌هاي كوهستاني، شهري، بياباني) مي باشد. علاوه بر تفاوت لوازم يدكي زيربندي، محل كار و سرعت بيل مكانيكي چرخ زنجيري با بيل مكانيكي چرخ لاستيكي متفاوت است.
 

 
از ديگر ويژگي هاي بيل مكانيكي مي‌توان به نصب چكش (پيكور) كه بسيار پركاربرد است اشاره كرد. نصب چكش هيدروليكي يا پنوماتيك بجاي باكت اين دستگاه، اين امكان را فراهم مي‌كند كه سطوح و حجم‌ هاي سنگي يا بتوني را كه بنا به دلايلي نمي‌توان با مواد منفجره و يا كمپرسور تخريب كرد، به‌وسيله مجموعه اين دو وسيله (بيل و چكش) تخريب نمود. البته بايد عنوان كرد كه بيل مكانيكي براي حمل خاك مناسب و مقرون به صرفه نيست. به همين دليل پيشنهاد مي شود كه از لودر براي حمل خاك به حجم زياد استفاده شود.
 
حفر كانال، گودال، زيرسازي، حمل مواد (در حد متوسط)، برش توسط ادوات هيدروليكي، تخريب، گودبرداري براي ساخت ساختمان، خاك برداري، تسطيح زمين (در مواردي به صورت خلاصه- در غير اينصورت گريدر پيشنهاد مي شود)، معدنكاري و لايروبي رودخانه

 

نحوه عملكرد قطعات عملكردي و لوازم يدكي بيل مكانيكي

 

بازوي مفصلي

 

بازوي مفصلي در قسمت جلويي بيل مكانيكي واقع شده و وظيفه حفاري، جابجاي و حمل را بر عهده دارد. اين بازو به وسيله سه هيدروليك جداگانه و توسط راننده كنترل مي شود. هيدروليك اول در قسمت ابتدايي بازو (جلوي كابين راننده)، هيدروليك ثانويه در مركز بازو و ديگري انتهاي بازوي مفصلي واقع شده است. هيدروليك اول براي به حركت درآوردن بازوي اصلي مي باشد و هيدروليك دوم براي حركت و قدرت دارن به باكت به كار مي رود. تمام عملكرد اين بازو از طريق يك رله در كابين راننده كنترل مي شود.

 

 

اگر شما هم جز آن دسته از افرادي هستيد كه از خودرو هاي راهسازي استفاده ميكنيد و مايليد تا از دانستني هاي بيل مكانيكي كوماتسو بيشتر بدانيد در ادامه با ما در تراك كوماتسو همراه باشيد تا اطلاعاتي در اين زمينه در اختيار شما قرار دهيم.در اين بخش از مقاله در رابطه با كد خطاهايي كه ممكن است در بيل مكانيكي با برند كوماتسو آن برخورد كنيد صحبت نماييم. امروزه بيل مكانيكي توليد شده توسط شركت هاي ولوو ، هيتاچي ، دوسان و… از قابليت نصب دياگ بهره مي برند در اين ماشين آلات ، دياگ به صورت خارجي بر روي خودرو نصب مي شود و ايرادات آن را پيدا مي كند اين در حالي است كه بيل مكانيكي كوماتسو از دياگ داخلي برخوردار بوده و تمام اين اطلاعات به وسيله ي مانيتور قرار گرفته بر روي خود بيل قابل مشاهده است و نيازي به نصب دستگاه خارجي نمي باشد.

 

ارور E02 مربوط به اتصال / قطع سوپاپ سلونئويد مي باشد كه در صورتي كه اين ارور را بر روي مانيتور دستگاه خود مشاهده نموديد در هنگام كار شاهد اين خواهيد بود كه توان كاري دستگاه كم تر از حالت ايده آل شده و اصطلاحا در زير كار مي خوابد. براي رفع اين مشكل كافي است به سراغ دو شير برقي كه بر روي پمپ هيدروليك سمت چپ قرار داشته رفته و هر دوي آنها را مورد بررسي قرار دهيد به صورت معمول شير برقي كه در قسمت گودي قرار دارد مشكل پيدا كرده مي توان آنرا باز كرده و پس از سرويس كردن مقداري پالش به سوپاپ داخلي اضافه كرده تا كارايي آن به حالت قبل برگردد.

 

ارور E03 مربوط به اتصال و يا قطع شدگي در ترمز گردان خودرو مي باشد در صورت مشاهده اين ارور بايد منتظر قفل شدن و عدم امكان چرخش خودرو خود باشيد. براي رفع آن بايد به 6 شير برقي را كه زير سلكتور وجود دارد ، دسترسي پيدا كرده و نسبت به تعمير و يا تعويض آنها اقدام نماييد. قبل از هر اقدامي توجه داشته باشيد كه تعمير اين قسمت نيازمند تجربه و صرف وقت بسياري مي باشد. به طور معمول مشكل اصلي اين بخش به پنجمين شير مربوط بوده و شما مي توانيد با تعويض اين لوازم يدكي كوماتسو و يا رسوب زدايي آن ،اين شير را مانند روز اول نماييد.

 

ارور E05 مربوط به سيستم گاز بيل مكانيكي مي باشد و در صورتي كه با اين ارور مواجه شديد مطمئنا با اين مشكل كه بيل مكانيكي كوماتسو شما گاز خور خوبي ندارد برخورد خواهيد نمود. براي تعمير اين بخش كار خاصي از شما ساخته نيست تنها مي توانيد سوكت هاي متصل به گاز برقي را بررسي نماييد و بايد حتما توسط برقكار مابقي تغييرات انجام شود.

 
كوماتسو يكي از پيشتازان عرصه توليد خودرو هاي سنگين و قطعات كوماتسو مي باشد كه در سالهاي گذشته با توليد مدلهاي مختلف خودرو ها از جمله خودرو هاي راهداري سهم قابل توجهي را در بازار جهاني از آن خود نمايد و محصولات بسياري را در كشور هاي مختلف به فروش برساند. در ادامه بيشتر در زمينه ي تاريخچه شركت كوماتسو توضيح خواهيم داد.

 

كوماتسو از سال 1968 با توليد بيل هيدروليكي از سري H به جمع شركت هاي توليد كننده بيل مكانيكي پيوست. اين در حالي است كه اين شركت از سالها قبل از اين در عرصه توليد خودرو و لوازم جانبي خودرو فعاليت داشته است ولي به صورت جدي و تخصصي از سال 1968 در اين عرصه اقدام به برند سازي نمود.

 

 

 

اين شركت با همكاري شركت هاي آمريكايي توانست مجموعه اي از خودرو هاي سري H را توليد نمايد و درامد مطلوبي را از فروش اين مدل خودرو به دست آورد.

 

ايران در سال 1980 در هنگام جنگ با عراق كه كشور هاي زيادي از ارائه خودرو هاي راهداري به ايران خودداري ميكردند با كوماتسو براي خريد خودرو هاي راهداري ساخته شده توسط اين شركت به توافق رسيد و اقدام به وارد كردن تعداد قابل توجهي از اين محصولات كوماتسو نمود و از آنها در خط مقدم جبه هاي خود استفاده نمود.

 

كوماتسو با توجه به سابقه اي كه در توليد خودرو هاي بلدوزر ، لوله گذار و … داشت تواست در عرصه توليد و فروش بيل هاي مكانيكي موفق شده و تعداد قابل توجهي از محصولات خود را به فروش برسانده اما اين مقدار فروش در برابر رقيبان قدرتمندي كه همه روزه در حال ارتقاع محصولات خود بودند موفقيت به حساب نيامد زيرا كوماتسو به مدت 20 سال كلاس وزني بيل هاي مكانيكي توليدي خود را در وزن 65 تن نگه داشت و آنها را ارتقاع نداد همچنين عدم راه اندازي بخشي براي توليد بيل هايي كه از چرخ پلاستيكي به جاي چرخ زنجيري استفاده ميكنند نيز از ديگر دلايل اين ناكامي مي بود.

 

در حال حاضر با توجه به تغييراتي كه كوماتسو در خط توليدي و هم چنين سياست هاي خود در برابر مشتريان داشته است توانسته پس از هيتاچي در رتبه دوم شركت هاي توليد كننده خودرو هاي سنگين قرار گيرد كه با توجه به سير صعودي پيشرفت كوماتسو طي چند سال گذشته اين اميد ميرود كه به زودي به اولين شركت توليدي خودرو هاي راهداري تبديل شود.

 

وظايف شير كنترل در سيستم هيدروليك ؟؟؟

 

– دبي خروجي از پمپها را مطابق بادستور اپراتور از پمپها گرفته و به سمت عملگرها تقسيم و ارسال مي كند .

-اطلاعات مورد نياز پمپ براي تامين دبي خواسته شده براي هريك از عملگرها را بدست آورده و ارسال مي كند.

-وقتي اپراتوربه طور همزمان دو يا چند حركت از دستگاه مي خواهد ،شير كنترل دبي ارسال شده به سمت هر يك از ادوات را كنترل مي كند.

 

– جلوگيري از بالا رفتن فشار پمپها از حد معين.( ماكزيمم فشار خروجي پمپ را كمتر از يك حد معين نگه مي دارد)

-از ايجاد فشار منفي يا خلاء در مدار هيدروليك جلوگيري مي كند .

-فشار ناگهاني و بالاي بوجود آمده در مدار هيدروليك را كه ممكن است در اثر ضربه بوجود آيد برطرف مي كند

 

اطلاعات تماس
09127700422

02166610162

02166608246

 

تامين كننده و وارد كننده قطعات ماشين هاي راهسازي و معدني

مجتمع كاترپيلار طبقه اول پلاك

۱۷۸

www.truckkomatsu.com
 


برچسب: پمپ هيدروليك كوماتسو، تراك كوماتسو،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ دى ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۱۴:۰۴ توسط:مليكا موضوع: نظرات (0)

فرا هيدروليك

فرا هيدروليك
 

پمپ هاي هيدروليك كوماتسو  هستند. اين پمپ ها در انواع مختلفي موجود اند كه هر كدام بسته به نوع قدرت خود از دبي و فشار مخصوصي برخوردار هستند. از جمله ي اين پمپ هاي هيدروليك، مي توان به پمپ هاي هيدروليك ساخته ي شركت كوماتسو اشاره نمود.

 

مشخصات فني انواع پمپ هيدروليك كوماتسو
 

پمپ هيدروليك كوماتسو يا همان مولد انرژي هيدروليكي، در مدار ايجاد فشار كرده و سطح انرژي سيال را بالا مي برد. اساس كار پمپ هاي هيدروليك اعمال نيروي رانش به بسته هاي سيال محبوس شده در فضاي بين پوسته پمپ و تيغه هاي پمپ مي باشد. كه با كاهش حجم اين بسته ها موجب افزايش فشار جرياني در پمپ مي گردد. پمپ هيدروليك كوماتسو نمونه اي از اين پمپ هاي هيدروليك مي باشد. در اين پمپ ها نيروي محرك توسط موتور هاي احتراقي يا الكتروموتورها تامين مي شود. الكترو موتورها عموما موتور هاي جريان متناوب هستد. سرعت آنها به 1200 تا 1800 rpm محدود مي شود. البته بسته به نوع پمپ اين سرعت ها متغيير بوده وگاهي تا 3600 rpm نيز مي رسند.

 

پمپ هاي هيدروليك در دو نوع دسته قرار مي گيرند:

1 با حجم جابجايي ثابت

2 با حجم جابجايي غير ثابت

 

پمپ هايي كه در حجم ثابت قرار دارند تنها عامل افزايش دبي خروجي در آنها، سرعت چرخش شفت است. اين دسته از پمپ هاي هيدروليك خود به سه نوع تقسيم مي شوند:

• پمپ هاي چرخ دنده اي: مثل پمپ هاي گوشواره اي، پيچي، ژيروتوري، چرخ دنده اي داخلي و خارجي

• پمپ هاي پره اي: مثل پمپ هاي پره اي متعادل و نامتعادل

• پمپ هاي پيستوني: مثل محوري و شعاعي

• پمپ هيدروليك كوماتسو عموما در دسته ي پمپ هاي دنده اي و پيستوني قرار مي گيرد.

 

پمپ جابجايي متغير HPV95+95 با دبي 112 سي سي در يك دور دوران ، داراي دو عدد شير LS و دو عدد شير PC و يك عدد شير PC-EPC و يك عدد شير LS-EPC نصب شده روي يك سمت پوسته پمپ

 

 

 
تعميرات تخصصي هيدروليك
 

گروه فني مهندسي فرا هيدروليك با تكيه بر كادر فني متخصص و مجرب با بيش از يك دهه سابقه در زمينه ي تعميرات و تهيه قطعات هيدروليكي ماشين آلات راهسازي و معدني كوماتسو و هيوندا فعاليت و خدمات خود را با بهترين كيفيت و قيمت به مشتريان گرامي ارائه مي دهد.

 

تشخيص درست و دقيق عيب يابي سيستم هاي پيچيده دستگاه هاي نسل جديد كه عملكرد صحيح مكانيزم آنها فقط با داشتن هماهنگي بين تمامي اجزاي سيستم هاي موتور – هيدروليك – برق و انتقال قدرت مي باشد

لذا در جهت صرفه جويي در اتلاف وقت و هزينه مشتريان گرامي و احترام به حقوق مشتريان عزيز اين مهم در الويت تمامي مراحل تعميراتي اين گروه مي باشد

 
تعميرگاه: تهران – شهرك صنعتي چهاردانگه-خيابان 16/5 پلاك 60

فروشگاه: تهران ، خيابان قزوين، پاساژ امپرطور، پلاك 27

تلفن هاي تماس:

02155280887

02155459348

همراه:

09123835206

سايت: https://farahydraulic.com/


برچسب: پمپ هيدروليك كوماتسو، فرا هيدروليك،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ دى ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۰۶:۳۱ توسط:مليكا موضوع: نظرات (0)

كاربرد قرص فكسوفنادين

اگر با يك ماده حساسيت زا تماس داشته ايد و عطسه و آبريزش بيني و يا ساير علائم حساسيت آزارتان مي دهد ممكن است پزشك برايتان قرص فكسوفنادين را تجويز كند. در ادامه با جديدترين اطلاعات پزشكي در مورد قرص فكسوفنادين كه به انگليسي Fexofenadine خوانده مي شود آشنا مي شويد.
فكسوفنادين يك داروي آنتي هيستامين است كه به رفع علايم آلرژي كمك مي كند. ممكن است فقط در زماني كه علائم آلرژيك داريد آن را مصرف كنيد، به عنوان مثال زماني كه در معرض عامل بروز آلرژي قرار مي گيريد يا ممكن است لازم باشد كه آنرا به طور مرتب براي جلوگيري از بروز نشانه ها، از جمله براي جلوگيري از تب يونجه در فصل بهار و تابستان مصرف كنيد.
فكسوفنادين براي چيست؟معمولاً براي درمان موارد زير استفاده مي شود:
تب يونجهورم ملتحمه (قرمزي، چشم خارش)اگزماكهيرواكنش به نيش حشراتبرخي از آلرژي هاي غذاييفكسوفنادين به عنوان آنتي هيستامين غير خواب آور شناخته شده است. ممكن است نسبت به ساير آنتي هيستامين ها كمتر باعث خواب آلودگي شود. فكسوفنادين به صورت قرص تجويزي در دسترس است.نكات كليديمعمولا فكسوفنادين را يكبار در روز مصرف كنيد. كودكان گاهي اوقات دو بار در روز مصرف مي كنند.فكسوفنادين به عنوان يك آنتي هيستامين غير خواب آور طبقه بندي شده است، اما در برخي افراد خاصيت آرام بخشي دارد.عوارض جانبي رايج عبارتند از سردرد، احساس خواب آلودگي، خشكي دهان، احساس درد و سرگيجه.در صورت مصرف فكسوفنادين، آب گريپ فروت، آب سيب يا آب پرتقال مصرف نكنيد. ممكن است شما را دچار عوارض جانبي بنمايد.بهتر است از نوشيدن الكل پرهيز كنيد، زيرا ممكن است باعث خواب آلودگي شود.فكسوفنادين با نام تجاري Telfast نيز ناميده مي شود.مصرف و منع مصرف در افرادقرصهاي فكسوفنادين را مي توان براي بزرگسالان زير 65 سال و كودكان 6 سال و بالاتر تجويز كرد.
فكسوفنادين براي افراد بالاي 65 سال توصيه نمي شود زيرا تحقيقات زيادي در مورد اين دارو در اين گروه سني وجود ندارد. اگر بيش از 65 سال داريد و مي خواهيد فكسوفنادين مصرف كنيد، با داروساز يا پزشك خود صحبت كنيد. فكسوفنادين براي برخي افراد مناسب نيست.
ادامه مطلب.....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ دى ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۲۵:۱۱ توسط:مليكا موضوع: نظرات (0)

يد درماني تيروئيد پركار

RAI به طور عمده در سلول هاي تيروئيد جمع آوري مي شود، جايي كه اين تابش مي تواند غده تيروئيد و ساير سلول هاي تيروئيد (از جمله سلول هاي سرطاني) را از بين ببرد كه يد را از دست مي دهند و تاثير بسزايي بر بقيه بدن خود دارند. در اين مطلب با كمك نتايج تحقيقات جديد از چندين مجله معتبر در سراسر دنيا در مورد يد درماني تيروئيد پركار، هزينه، روند انجام، عوارض و همه نكات مهم اطلاعات جديدي در اختيارتان قرار مي دهيم.
نكات مهميد راديواكتيو (RAI) نوعي ايزوتوپ پرتوزا است كه به عنوان I131 هم شناخته مي شود.راديوايزوتوپي ها مواد راديواكتيو هستند كه در قالب كپسول بلعيده ميشود.وقتي يد راديواكتيو وارد بدن ميشود، تنها توسط سلولهاي تيروئيد يا سلولهاي سرطاني تيروئيد جذب ميشود.RAI اين سلولها را ميكشد درحاليكه به ديگر سلولهاي بدن آسيبي نميرساند.ممكن است RAI براي از بين بردن مقادير سلولهاي سرطاني باقيمانده يا مشكلات مربوط به تيروئيد پس از جراحي استفاده شود.احتمال بازگشت سرطان پس از جراحي بيشتر است.درمان با RAI براي افراديكه سرطان فوليكولار تيروئيد دارند مناسب است.درمان با يد راديواكتيو از 4 تا 5 هفته پس از عمل آغاز ميشود تا زخمهاي جراحي التيام پيدا كنند.زنان باردار يا شيرده نبايد از درمان با يد راديواكتيو استفاده كنند. اگر در زمان شيردهي هستيد تا اتمام اين دوره نبايد از RAI استفاده كنيد. براي اطلاعات بيشتر از پزشك سؤال كنيد.
در حال حاضر هزينه انجام يد درماني تيروئيد پركار از 4 تا 8 ميليون متفاوت است!
آمادگي براي درمان با يد راديواكتيومحدود كردن غذاهاي حاوي يد زيادرژيم غذايي حاوي يد بالا، درمان RAI را بي اثر ميكند.ممكن است نياز باشد از رژيم غذايي حاوي يد بالا مانند غذاهاي دريايي، غذاهاي شور و سوشي تا 2 هفته قبل از درمان اجتناب كنيد.درمورد اطلاعات بيشتر از پزشك سؤال كنيد.بالا رفتن سطح TSHthyroid-fix-1000x675.jpg
براي موثر بودن درمان RAI، به سطح بالاي TSH نياز است. دو راه براي بالا بردن سطح TSH وجود دارد:
مصرف داروهاي تيروئيد را براي چند هفته متوقف كنيد. قبل از شروع درمان با RAI، نياز است كه آزمايش خون داده شود تا مشخص شود كه آيا سطح TSH به اندازه ي كافي بالا رفته است يا خير.ممكن است نياز به تزريق TSH مصنوعي موسوم به هورمون محرك تيروئيد نوتركيب انساني (rhTSH) يا تيروژن داشته باشيد. اين آمپول ممكن است يك يا دو روز قبل از درمان استفاده شود. اين شما را قادر ميسازد تا به مصرف داروهاي جايگزين هورمون تيروئيد ادامه دهيد. انتخاب روش بالا بردن سطح TSH به مرحله ي بيماري و روش درمان بستگي دارد.

ادامه مطلب....

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ دى ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۲۴:۴۹ توسط:مليكا موضوع: نظرات (0)

علت خارش دست و روش درمان

6 دليل كه باعث خارش دست مي شوند1-اگزما (درماتيت آتوپيك)اگزما (درماتيت آتوپيك) يك بيماري پوستي غير مسري است كه باعث بروز خارش مي شود. اين يك بيماري ژنتيكي است كه بر توانايي پوست در محافظت مقابل باكتري ها و آلرژن ها تأثير مي گذارد. بيش ترين افراد حساس كساني هستند كه داراي سابقه خانوادگي درماتيت آتوپيك، آسم يا تب يونجه هستند.
در نوزادان بصورت پوست خشك، فلس مانند و همراه با خارش در ناحيه سر، پيشاني و گونه ها ديده مي شود. كودكان بزرگ تر داراي بثورات در ناحيه آرنج، زانو و باسن هستند.
بدون درمان اگزما، ممكن است كودك به علت خارش شديد، براي خوابيدن مشكل داشته باشد. خارش دائمي ممكن است باعث عفونت پوست شود.اگزما نمي تواند درمان شود اما مي تواند از طريق داروهاي تجويزي، مراقبت از پوست، مديريت استرس و درمان آلرژي هاي غذايي كنترل شود. افراد مبتلا به اگزما اغلب به شير، آجيل و صدف حساسيت دارند. تميز و مرطوب نگه داشتن پوست از عود مجدد جلوگيري مي كند.
مراقبت توصيه شدهبايد به داروخانه يا درمانگاه محلي مراجعه كنيد. درمان معمول براي اگزما آتوپيك شامل اجتناب از عوامل تحريك كننده و ديگر عوامل، استفاده از مرطوب كننده ها براي جلوگيري از التهاب و همچنين كرم هاي استروئيدي و پمادها در زمان وقوع التهاب است.

ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ دى ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۲۴:۲۱ توسط:مليكا موضوع: نظرات (0)

TSH بالا نشانه ي چيست؟

آزمايش TSH نوعي از آزمايش خون است كه هر شخصي در هر زمان و در طول روز مي تواند انجام دهد. به طور كلي، قبل از اينكه سطح TSH خود را بررسي كنيد نيازي به جلوگيري از مصرف داروي شما نيست. با اين حال، مهم است كه اجازه دهيد دكتر بداند چه داروهايي مصرف مي كنيد، زيرا بعضي از داروها مي توانند عملكرد تيروئيد را تحت تأثير قرار دهند. در اين مقاله با كمك پژوهش ها و كشفيات جديد پزشكان با تازه ترين اطلاعات در مورد آزمايش TSH، مقدار نرمال آن و روش سريع تنظيم آن در بدن، بيشتر آشنا مي شويد.

آزمايش TSH براي تعيين عملكرد غده تيروئيد مورد استفاده قرار ميگيرد. تيروئيد هورموني ترشح ميكند كه متابوليسم و ديگر فعاليتهاي بدن را تنظيم ميكند.

طبق گزارش انجمن تيروئيد آمريكا، مقدار طبيعي TSH بين 0.4 – 4.0 mIU /L است. سطوح بالاتر نشان دهنده هيپوتيروئيديسم (كم كاري تيروئيد) است، درحاليكه مقادير كمتر از اين محدوده نشان دهنده ي پركاري تيروئيد است.

 


وقتي سطح TSH و هورمونهاي تيروئيد خارج از محدوده ي نرمال باشد، موجب طيف وسيعي از مسائل مربوط به عضلات، تنفس، درجه حرارت بدن و موارد ديگر ميشود. در اين مطلب ما بصورت جزئي تري آزمايش TSH را بررسي ميكنيم.

 


روش انجام آزمايش

آزمايش خون TSH با ديگر آزمايشهاي خون تفاوتي ندارد

مسئول آزمايشگاه ابتدا پوست را تميز ميكند و يك نوار الاستيكي در اطراف بازو ميبندد تا دسترسي به رگ آسانتر شود

آنها سوزن را در رگ وارد ميكنند و نمونه خون را برميدارند

وقتي ويال پر شد، مسئول آزمايشگاه سوزن را خارج ميكند و برروي محل نمونه گيري پنبه قرار ميدهد

پس از گذاشتن ليبل براي بررسي هاي آزمايشگاهي، به آزمايشگاه فرستاده ميشود

روش آزمايش سريع، آسان و نسبتا بدون درد است. ممكن است افراد با ورود سوزن به رگ، احساس درد خفيفي داشته باشند. با خارج كردن سوزن، ممكن است خونريزي در محل بوجود بيايد. عوارض جانبي نادر است. عارضه هاي جانبي احتمالي بسيار خفيف هستند و شامل سرگيجه يا تهوع و كبودي پوست موقت پس از نمونه گيري است.

 


ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ دى ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۲۴:۰۰ توسط:مليكا موضوع: نظرات (0)

وزوز يا سوت كشيدن گوش

يكي از مشكلات مربوطبه گوش، وزوز گوش مي باشد كه مي تواند نشانه اي از يك وضعيت اساسي داشته باشد، مانند از دست دادن شنوايي مرتبط با سن، آسيب گوش يا اختلال در سيستم گردش خون. ادامه اين متن را بخوانيد تا با نتايج آزمايشات و تحقيقات جديد پزشكان در مورد اين مشكل آشنا شويد. همچنين توصيه هاي مناسبي براي درمان قطعي خانگي، داروهاي مفيد و نكات مهم در اين زمينه آورده شده است.
اولين گام در درمان وزوز گوش كشف علتي است كه ممكن است باعث آن باشد. يكي از چالش ها در ارزيابي و درمان وزوز گوش، اين است كه هر كس آن را به طور متفاوتي تجربه مي كند. يك بهيار مراقبت از شنوايي يا پزشك با پرسيدن سوالات زيادي در مورد علائم آن ممكن است در مورد آن تحقيق كند، از جمله:
چند وقته اين گونه هستيد؟آيا صداي وزوز متناوب يا ثابت است؟آيا در بعضي زمان هاي روز بدتر است؟آيا بصورت ضرباني است؟در كدام گوش صداي وزوز را ميشنويد؟ آيا در هر دو؟صدا چقدر بلند چيست؟آيا صدا تيز و زير است يا بم؟آيا ناراحت كننده است يا فقط كمي تحريك كننده است؟آيا شرايط خاصي وجود دارد كه بدتر مي شود مانند تماس با نويز يا غذاهاي خاص يا نوشيدني؟تغييرات صدا چگونه است؟همچنين از شما مي خواهد سابقه پزشكي خود را گزارش دهيد. پس از بحث كامل درباره علائم و وضعيت سلامتي شما، معاينه با بازرسي بصري گوش و تست هاي استاندارد شنوايي، آغاز مي شود.

ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ دى ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۲۳:۳۹ توسط:مليكا موضوع: نظرات (0)

انواع كم خوني

با توجه به اينكه كم خوني ممكن است در مراحل اوليه علائمي نداشته باشد لذا افراد كم خون بايد بيش از پيش مراقب سلامتي خود باشند و از پيشرفت اين بيماري جلوگيري كنند. در اين مطلب با كمك چند مجله معتبر پزشكي از سرتاسر دنيا، شما را با انواع كم خوني، دلايل، نشانه ها و جديدترين روشهاي درمان با توجه به نوع آن و همه نكات ضروري ديگر در اين مورد آشنا ميكنيم.
انواع كم خوني1-كم‌خوني ناشي از كمبود آهنرايج‌ترين نوع كم‌خوني است كه ناشي از رژيم نامناسب غذايي، مصرف زياد چاي، وجود كرم در معده و كمبود خون در دوران قاعدگي رخ مي‌دهد.
دلايلاين كم خوني هنگامي رخ مي‌دهد كه نرخ جذب آهن از نرخ مصرفش كمتر باشد. دلايل اين امر نيز به شرح زير است:
كم‌خوني مزمن: بخاطر طولاني شدن قاعدگي، خونريزي روده و يا وجود كرم در معده كودكان رخ مي‌دهد.افزايش مصرف آهن: در دوران بارداري، بخاطر رشد سربع جنين، مادر بايد آهن بيشتري مصرف كند.كاهش جذب آهن.علايم و نشانه‌هاخستگي، ضعف، تنگي نفس، ملتهب شدن و درخشنده شدن زبان. همچنين خونريزي شديد قاعدگي يا درد در ناحيه شكم از علايم اين نوع كم‌خوني است.
درماننوع درمان به ميزان شدت كم خوني وابسته است. ممكن است از دارو، جراحي و يا تغيير رژيم غذايي براي درمان استفاده شود. در موارد شديد نياز است كه در بيمارستان بستري شويد و تحت درمان قرار بگيريد (انتقال خون، آهن درماني و …)
در معرض خطر!كودكان و زنان و بزرگسالاني كه دچار خونريزي داخلي شده‌اند در معرض خطر بيشتري قرار دارند.

ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ دى ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۲۲:۵۶ توسط:مليكا موضوع: نظرات (0)

روش تشخيص بارداري از روي چشم

پزشكان، متخصصين، دانشمندان و اساتيد رشته هاي مختلف پزشكي نتايج جديدترين تحقيقات خود را درباره جديدترين روش تشخيص بارداري از روي چشم در مجلات معتبر پزشكي در سرتاسر دنيا منتشر كرده اند. اين مقاله با استناد به نتايج همين تحقيقات گردآوري و تنظيم شده است. در ادامه با جديدترين روش تشخيص بارداري از روي چشم (طبق نظر فوق تخصص) آشنا خواهيد شد.
چشم و بينايي در بارداريبارداري يك چالش سخت براي تمام بانوان است. تغييرات فيزيولوژيكال زيادي در بدن مادر براي محافظت از جنين و همچنين زاييدن بدون خطر نوزاد اتفاق مي‌افتد. اين تغييرات در سيستم قلبي عروقي، هورموني، متابوليسم، هماتولوژي، سيستم ايمني بدن و سيستم بينايي مادر رخ مي‌دهد.در طول بارداري بيماري هاي مربوط به بينايي رايج است. تغييرات در سيستم بينايي ناشي از بارداري به سه دسته زير تقسيم مي‌شود:
تغييرات در بينايي براي اولين باروجود مشكل بينايي قبلي كه تحت تاثير حاملگي قرار گرفتهبيماري‌هاي بينايي مربوط به بيماري‌هاي سيستماتيك. اين بيماري‌ها مخصوص دوران حاملگي هستند مثل غش بارداري؛ سندروم شيهان.اگرچه اكثر بيماري‌هاي بينايي مربوط به دوران بارداري خفيف و زودگذر هستند، بعضي از آنها ممكن است خطرناك، طولاني‌مدت و داراي عوارض خطرناكي باشند. در اينجا تعدادي از تغييرات فيزيولوژيك ناشي از بارداري را مرور خواهيم كرد.

ادامه مطلب.....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ دى ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۲۲:۳۰ توسط:مليكا موضوع: نظرات (0)