saharb2 saharb2 .

saharb2

كاربردي ترين نوع ماساژ براي رفع خستگي

مقدمه:

حتما براي شما هم پيش آمده كه بعد از ساعت ها كار كردن دلتان مي خواسته كه فردي يا وسيله اي باشد تا با ماساژ دادن حسابي، خستگي را از تنتان بيرون كند. ماساژهاي مختلفي در كل كشورها وجود دارد كه به رفع خستگي و اظطراب و استرس شما كمك مي كند كه از اين بين ماساژ سوئدي كاربرد بيشتري نسبت به بقيه دارد. اما بسته به اينكه كدام قسمت از بدن شما دچار خستگي شده در ادامه ماساژها ي مخصوص هر قسمت از بدن را معرفي مي كنيم.1- ماساژ سوئدي:

ماساژ-سوئدي

 


ماساژ سوئدي ضمن ازبين بردن خستگي افراد به درمان افسردگي، بهبود كيفيت خواب و تقويت سيستم ايمني بدن كمك فراواني مي كند. ماساژ سودي شامل دو دسته از حركات است كه دسته اول نرم، آهسته و طولاني مدت هستند و حركات گروه دوم شامل ضربه هاي منظم و كمي محكم تر مي شود. اين روش سطحي است و بافت رويي پوست بدن را درگير مي كند و به همين خاطر هم مي تواند تاثيرات خوبي روي زيبايي پوست داشته باشد اما در مواقعي كه پوست فرد داراي جراحت يا آسيب ديدگي است پيشنهاد نمي شود. درگيركردن خفيف ماهيچه ها و مفاصل نيز يكي ديگر از هداياي ماساژ سوئدي، به كساني است كه اين روش را به بقيه روش ها ترجيح مي دهند. همچنين استفاده از ضرباتي كه دست در آنها حالت كاسه اي دارد، نيشگون هاي آهسته و ضربات دايره اي شكل جزو حركات مربوط به ماساژ سوئدي هستند. از روش سوئدي همچنين مي توان براي بهبود آسيب ديدگي هاي جزئي كمك گرفت.

 


2- ماساژ قسمت فوقاني ستون فقرات، پايين گردن

قسمت-فوقاني-ستون-فقرات،-پايين-گردن1

 


امروزه با كامپيوتري شدن كارها اففراد مجبورند ساعات زيادي را باپشت ميز كامپيوتر بنشينند. در اين حالت اولين قسمتي كه زودتر از همه خسته مي شود پشت گردن است كه با اين ماساژ مي توانيد خستگي آنرا از بين ببريد.  خستگي گردن به دلايلي از جمله خواب نامناسب، نشستن طولاني مدت پشت كامپيوتر و يا حمل بار سنگين و به دنبال آن، فشار بر گردن و كتف ايجاد مي شود.  اين روش خستگي شما را از بين مي برد و اگر از بي خوابي رنج مي بريد، مي تواند به خواب آرام شما كمك كند. اين ماساژ را مي توانيد در حمام انجام دهيد و يا در حالت عادي دست خود را با روغن زيتون ، روغن نارگيل يا خردل چرب كنيد و همان طور كه در عكس مي بينيد با قرار دادن دست در اين نقاط از قسمت پايين به بالا و از داخل به خارج، با كمي فشار و به شكل متناوب ماساژ دهيد.

 


3- ماساژ وسط كف پا:

وسط-كف-پا1

 


چنانچه كمر درد داريد! جالب است بدانيد كه ماساژ دادن اين نقطه از پا باعث كاهش كمردرد مي شود و از افسردگي جلوگيري مي كند و باعث فعال شدن گردش خون در بدن مي شود. اين ماساژ را پيش از خوابيدن انجام دهيد. پاي خود را طوري بگيريد كه انگشت شست در وسط كف پا قرار گيرد، سپس با حركت دايره اي هر كدام از كف  پا را به مدت 10 دقيقه با روغن زيتون يا روغن نارگيل ماساژ دهيد.

 


آموزش صحيح انواع ماساژ را در اين كلاسها ياد بگيريد: معرفي 4تا از بهترين كلاس هاي آموزش ماساژ درايران با ارائه مدرك معتبر

 


4- ماساژ ريشه مو:

-ماساژ-ريشه-مو

 


چنانچه احساس كسالت ، غمگيني و سردرد داريد اين ماساژ را انجام دهيد. ماساژ ريشه مو باعث افزايش ترشح هورمون عشق و خوشبختي در بدن انسان مي شود. ميزان استرس را كاهش مي دهد و سردرد را از بين مي برد و ريشه مو را قوي مي گرداند و در نهايت گردش خون در ناحيه سر و گردن را تنظيم مي كند. سرتان را پايين بگيريد، سپس با فشار انگشتان دست و با سرعت از اطراف تا وسط سر را ماساژ دهيد.

ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۳:۴۳ توسط:مليكا موضوع: نظرات (0)

روش هاي درمان اضطراب مردان

اين مطلب نتيجه جديدترين تحقيقات مجلات معتبر پزشكي دنيا در زمينه روش درمان اضطراب در مردان است. درمان اضطراب در زنان و مردان كاملا متفاوت است و پيشنهاد مي شود به هيچ وجه به روشهاي غير اصولي و غير علمي و عمدتا قديمي كه در اكثر وبسايت هاي فارسي مي بينيد اعتماد نكنيد.

 


آيا مردان و زنان در اضطراب متفاوت اند؟

دلايلي كه چرا مردان نسبت به زنان كمتر از اضطراب رنج مي برند، بسيارند اما عوامل بيولوژيك نقش مهمي دارند. دكتر محمد كباج، استاد علوم پزشكي و علوم اعصاب دانشگاه ايالتي فلوريدا، مي گويد: در مردان، هورمون مردانه تستوسترون، بدن را در برابر اضطراب حفظ مي كند. تستوسترون گاما آمينوبوتيريك اسيد و سروتونين، دو ماده شيميايي مغزي (انتقال دهنده هاي عصبي) را افزايش مي دهد كه در افراد مضطرب پايين است. تستوسترون همچنين فعاليت آميگدال، در زمان واكنش جنگ و گريز را كاهش مي دهد. علاوه بر اين، ترس و اضطراب را كاهش مي دهد. در نهايت، تستوسترون باعث آزاد شدن هورمون كورتيزول مي شود. (اين هورمون در پاسخ به استرس ترشح مي شود.)علائم اضطراب در مردان

فردي دچار اختلال اضطراب عمومي است كه چندين ماه حالت نگراني و اضطراب داشته باشد.(در روان پزشكي اين مدت حداقل 6 ماه است اما شما نياز به يك تايمر دقيق براي تشخيص بيماري نداريد.) نگراني يا اضطراب بيش از حد، ناراحت كننده و كنترلش سخت است و اغلب توانايي كار در منزل، محل كار يا موقعيت هاي اجتماعي را تحت تاثير قرار مي دهد. در اينجا برخي از علايم يا رفتارهاي رايج در اين اختلال آورده شده است:

 


احساس بي قراري

داشتن تنش عضلات

عدم تمركز و كاهش قدرت ياد آوري

مشكل در هنگام خواب رفتن و حين آن. احساس خستگي كردن بعد از بيدار شدن

اجتناب از فعاليت هايي كه ممكن است بد شكل بگيرند (حتي اجتناب از ريسك هاي كوچك)

صرف هزينه هاي زياد براي آماده سازي رويدادهايي كه مي تواند نتيجه منفي داشته باشد

مشكل در تصميم گيري هاي روزانه (ممكن است حتي براي خريد رفتن هم دو دل باشيد!)

مشكوك و مردد بودن نسبت به حرف هاي ديگران

افرادي كه اختلال اضطراب عمومي دارند ممكن است علائم جسمي مانند علائم بيماري هاي قلبي، بيماري هاي تنفسي، بيماري هاي گوارشي و بيماري هاي پزشكي ديگر را هم تجربه كنند.

ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۳:۲۸ توسط:مليكا موضوع: نظرات (0)

روش هاي پاك كردن جوهر خودكار از لباس

روش اول: پاك كردن لكه جوهر با پارچه

پاك كردن لكه هاي چربي از لباس 1

 


1-لباس لكه دار را روي يك پارچه تميز قرار بدهيد.

اگر لكه جوهر هنوز تازه است بايد سعي كنيد تا جايي كه ممكن است آن را تميز كنيد. قبل از اين كار زير لباستان يك پارچه سفيد بگذاريد. اين كار باعث مي شود وقتي در حال تميز كردن لكه هستيد، جوهر پخش نشود و پشت لباستان را هم كثيف نكند.

 


سعي كنيد از پارچه سفيد براي قرار دادن زير لباس استفاده كنيد تا مطمئن شويد لكه به قسمت هاي ديگر لباستان نمي رسد و جذب پارچه سفيد مي شود.

 

 

 

2- حالا با يك دستمال يا پارچه سفيد جوهر را از روي لباس برداريد.

يك پارچه سفيد ديگر برداريد و شروع به تميز كردن لكه كنيد. به جاي اينكه پارچه را روي لباس بكشيد، از حركات ضربه اي آرام استفاده كنيد چون مالش دادن لباس باعث نفوذ بيشتر جوهر در الياف آن مي شود. آنقدر اين كار را ادامه بدهيد تا مايع جوهر كاملا از سطح لباس پاك شود.

 

 

 

 


3- لباس را بر عكس كنيد و طرف ديگر آن را هم پاك كنيد.

لباس را برگردانيد و پارچه تميز را دوباره زيرآن قرار بدهيد. حالا باز با ضربات ملايم پشت لباس را هم پاك كنيد. اين كار را آنقدر ادامه بدهيد تا لكه جوهر كاملا محو شود.

ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۳:۱۳ توسط:مليكا موضوع: نظرات (0)

طرز تهيه قهوه اسپرسو بدون استفاده از دستگاه قهوه ساز

اسپرسو يك نوشيدني قهوه ي غليظ با كافئين بالا و عطر و طعمي كامل و غني است. نوشيدنيهاي اسپرسو در كافي شاپها بسيار محبوب شده اند ولي در خانه نيز قابل درست كردن اند. در حالي كه قهوه سازهاي قطرهاي استاندارد يا ماشينهاي كريگ نميتوانند اسپرسو درست كنند، شما ميتوانيد با استفاده از يك قهوه ساز خوش ساخت مثل فرنچ پرس يا قوري موكا از درست كردن آسان اسپرسو در آشپزخانه تان لذت ببريد.

 


روش اول: استفاده از يك قهوه ساز فرنچ پرس

طرز تهيه قهوه اسپرسو بدون دستگاه 1

 


1- پودر قهوه را كف ظرف فرنچ پرس بريزيد.

در ظرف و پيستون دستگاه را برداريد و 1 تا 2 قاشق غذاخوري (5 تا 10 گرم) از پودر را به ازاي هر شات اسپرسو داخل ظرف بريزيد. هر چه از پودر بيشتري استفاده كنيد، عطر و طعم قهوه قوي تر خواهد شد.

 


قهوه ساز فرنچ پرس را ميتوانيد از فروشگاه لوازم آشپزخانه بخريد.

هر چند ميتوان از هر نوع قهوه استفاده كرد ولي براي رسيدن به بهترين طعم، از دانه هاي پودر شدهي اسپرسو استفاده كنيد.

طرز تهيه قهوه اسپرسو بدون دستگاه 2

 


2- 15 ميلي ليتر آب داغ را به پودر درون ظرف اضافه كنيد.

آب را در مايكروويو يا روي شعله، حرارت دهيد تا به 93 درجه ي سانتي گراد برسد. آب را روي پودر قهوه ي درون ظرف بريزيد. شكوفه زدن قهوه، كربن دي اكسيد آزاد ميكند و باعث بهتر شدن طعم قهوه در زمان دم كردن آن ميشود. فرنچ پرس را بچرخانيد تا آب با حبابها مخلوط شود و طعمها را جذب كند.

 


طرز تهيه قهوه اسپرسو بدون دستگاه 3

 


3- بقيه ي آب داغ را به ظرف اضافه كنيد و آن را هم بزنيد.

مقدار آب اضافه شده بستگي به مقدار اسپرسويي دارد كه ميخواهيد اضافه كنيد. 44 ميلي ليتر ديگر از آب را به ازاي يك شات اسپرسو اضافه كنيد. فرنچ پرس را كامل بچرخانيد تا پودر با آب مخلوط شود.

 


طرز تهيه قهوه اسپرسو بدون دستگاه 4

 


4- بگذاريد پودر قهوه 3 تا 4 دقيقه خيس بخورد.

در ظرف و پيستون دستگاه را بگذاريد. مطمئن شويد كه با قهوهي در حال دم كشيدن تماس نداشته باشد. اين كار به گير افتادن حرارت در ظرف كمك ميكند و قهوه را در دماي صحيح نگه ميدارد.

 


اگر قهوه با عطر و طعم قويتري ميخواهيد، بگذاريد مدت زمان بيشتري بماند ولي اين كار ممكن است طعم اسپرسوي شما را تلختر كند.

طرز تهيه قهوه اسپرسو بدون دستگاه 5

 


5- پيستون را به آرامي فشار دهيد تا پودرهاي حل نشده از قهوه جدا شوند.

فشار كافي براي حركت دادن پيستون به سمت پايين اعمال كنيد. صافي پيستون، پودرهاي شناور در اسپرسو را جدا كرده و به پايين ظرف ميبرد. زماني كه پيستون پايين است، ميتوانيد اسپرسو را از دهانه ي روي فرنچ پرس به درون ليوان بريزيد.

 


پيستون را با سرعت به پايين فشار ندهيد زيرا ميتواند ظرف فرنچ پرس را بشكند يا قهوه ي داغ را به بيرون بپاشد.

براي كم كردن طعم تلخي، به اسپرسو شير را خامه ي غليظ اضافه كنيد.

ادامه مطلب.....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۲:۵۷ توسط:مليكا موضوع: نظرات (0)

ساده ترين روش پاك كردن لاك از روي فرش

لاك ها و خصوصا لاك هاي براق كننده، سطوح مختلف را براق و درخشان مي كنند و جلوه خاصي به وسايل خانه مي دهند. اين محصولات طوري ساخته شده اند كه به محض تماس با هر چيزي بلافاصله روي آن اثر مي گذارند و بنابراين ممكن است ناخواسته روي وسايلي كه دلتان نمي خواهد براق شوند هم لكه ايجاد كنند.

 


مساله زماني دردسر سازتر مي شود كه اين جلا دهنده ها روي فرش ريخته شوند و از آنجايي كه همه نخ هاي فرش رنگ ثابتي ندارند ممكن است هنگام استفاده از حلال ها براي از بين بردن لكه به وجود آمده، رنگ فرشتان هم بپرد؛ بنابراين يادتان باشد هميشه قبل از بكار بردن هر نوع حلال يا پاك كننده براي تميز كردن لاك ها و براق كننده ها، اول آن را روي قسمتي از فرش كه در معرض ديد نيست امتحان كنيد تا اگر به فرشتان آسيبي رساند قبل از اينكه خيلي دير شود جلوي بدتر شدن اوضاع را بگيريد. ما در اين مطلب بهترين روش پاك كردن لاك از روي فرش را در 6 مرحله به شما آموزش مي دهيم. با ما همراه باشيد!روش دوم پيشنهادي (6 گام)

مرحله 1

سعي كنيد با لبه يك قاشق يا چاقو تمام لاك را از روي فرش جمع كنيد. خيلي آرام قاشق يا چاقو را روي فرش بكشيد و تا جايي كه ممكن است لاك را از روي آن برداريد.

 


مرحله 2

يك حوله كاغذي برداريد و آن را از چهار جهت تا كنيد. بعد مركز حوله را به الكل ايزوپروپيل يا مايع تميز كننده فرش آغشته كنيد.

 


مرحله 3

اجازه بدهيد حوله حدود 5 تا 10 دقيقه روي فرش بماند تا الكل يا مايع تميز كننده بتواند لاك را در خود حل كند. بعد از اين زمان حوله را روي لكه فشار بدهيد. براي اين كار از لبه هاي بيروني لكه به سمت داخل حركت كنيد. حواستان باشد كه نبايد فرش را با پارچه مالش بدهيد يا بساييد چون اين كار باعث بزرگتر شدن لكه مي شود فقط از ضربات ملايم استفاده كنيد.

 


مرحله 4

حالا يك اسفنج تميز برداريد و آن را با آب گرم خيس كنيد. بعد خيلي آرام اسفنج را روي محل لكه فشار بدهيد. آب موجود در اسفنج باعث مي شود الياف فرش لاك حل شده را پس بدهند و از رنگي شدن بيشتر و عميق تر فرش جلوگيري مي شود. بعد از انجام اين كار همان ناحيه را با يك حوله كاغذي تميز خشك كنيد. اگر هنوز لكه هاي ديگري روي فرش باقي مانده بود همين مراحل را روي آنها هم انجام بدهيد. در غير اين صورت به مرحله بعد برويد.

 


مرحله 5

نصف قاشق غذاخوري مايع ظرفشويي را در يك فنجان آب گرم حل كنيد و به آرامي محل لكه را با آن بشوييد. هر قسمتي از فرش كه لكه دار شده است را به همين روش و با يك اسفنج تميز كاملا بشوييد. بعد از انجام اين كار تمام قسمت ها را با آب سرد بشوييد تا كف مايع ظرفشويي كاملا از روي فرش پاك شود. اين كار را آنقدر ادامه بدهيد تا ديگر اثري از مايع ظرفشويي روي فرش نماند.

ادامه مطلب.....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۲:۴۲ توسط:مليكا موضوع: نظرات (0)

خود هيپنوتيزم چيست؟

هيپنوتيزم چيست؟

هيپنوتيزم دقيقا چيست؟ تعاريف متعددي در اين مورد وجود دارد، انجمن روانشناسي آمريكا هيپنوتيزم را فعل و انفعال مشاركتي توصيف مي كند كه در آن شركت كننده به پيشنهاد هيپنوتيزم كننده پاسخ مي دهد.

 


هيپنوتيزم در نتيجه اعمال رايج شناخته مي شود، جائيكه مردم سريعاً اعمال مضحك و غير معمول انجام مي دهند، از نظر باليني اثبات شده است كه هيپنوتيزم براي امورپزشكي و درماني نيزمفيد است، مخصوصاً به طور قابل ملاحظه اي درد و اضطراب را كاهش مي دهد. حتي براي كاهش علائم زوال عقل انجام هيپنوتيزم را پيشنهاد مي دهند.

 


هيپنوتيزم چگونه كار مي كند؟

هنگامي كه كلمه هيپنوتيزم را مي شنويد، چه چيزي به ذهنتان مي آيد؟ شايد مانند بسياري از مردم، اين تصوير به ذهنتان بيايد كه فردي شرير جلويتان ايستاده و ساعت جيبي را در مقابلتان به عقب جلو مي چرخاند.

 


در حقيقت، هيپنوتيزم شباهت كمي به اين تصاوير كليشه اي دارد. به گفته روانشناس، جان كيل استروم، "هيپنوتيزم كننده به صورت فردي هيپنوتيزم نمي كند، بلكه هيپنوتيزم كننده نوعي مربي يا معلم است كه به شخص هيپنوتيزم شونده كمك مي كند.”هيپنوتيزم اغلب شكل خلسهاي است، شبيه خواب، بهتر است آنرا به صورت حالتهاي مشخص شدهاي از جمله توجه متمركز، افزايش تلقين پذيري و آهنگهاي خيالي بيان كرد. افرادي كه هيپنوتيزم ميشوند به نظر مي رسد خواب آلود و گيج هستند، اما در واقع، آنها در وضعيت فوق آگاهند.

 


در روانشناسي، هيپنوتيزم گاهي اوقات هيپنوتراپي ناميده مي شود و براي مقاصدي از جمله كاهش و درمان درد كاربرد دارد. هيپنوتيزم معمولا توسط يك درمانگر آموزش ديده انجام مي شود كه از تجسم و تكرار كلامي براي ايجاد حالت هيپنوتيزم استفاده مي كند.

ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۲:۲۵ توسط:مليكا موضوع: نظرات (0)

تقويت مغز

اين روشها جهت تقويت مغز در هر سني و براي هر زن و مردي در چندين مجله معتبر پزشكي پيشنهاد شده اند. روشهاي پيشنهادي كاملا موثر و نتيجه جديدترين تحقيقات دنيا هستند و ما آن را براي شما خلاصه كرده ايم.

 


علت كاهش سرعت و قدرت مغز

سرعت پردازش با افزايش سن كم مي شود و اين يك موضوع علمي ثابت شده است. بسياري از افراد مسن متوجه شده اند كه براي حل مشكلات و تصميم گيري در مورد مسائل، نسبت به دوران جواني وقت بيش تري صرف مي كنند. با اين وجود دلايل كاهش سرعت پردازش اطلاعات با افزايش سن كاملا درك نشده است و ممكن است از فردي به فرد ديگر متفاوت باشد.

 


برخي شواهد قانع كننده نشان مي دهد كه چنين افتي نشانگر سايش و پارگي ماده سفيد موجود در مغز است كه از تمام رشته ها يا آكسون ها تشكيل شده است كه بخشي از مغز را به قسمت ديگر وصل مي كنند. كند بودن انتقال اطلاعات در امتداد آكسون ها ممكن است مانع از سرعت پردازش شود. اما چه عواملي باعث مي شود كه اين ارتباط محوري در وهله اول كند شود؟

 


در بعضي از افراد ديابت، استعمال دخانيات، فشار خون بالا يا ساير عوامل به اصطلاح خطر ساز عروقي مي توانند روي رگ هاي خوني كه ماده سفيد مغز را تغذيه مي كنند، تاثير بگذارند و در نهايت آكسون ها به دليل كمبود اكسيژن وگلوكز مورد نيازشان، از بين مي روند.

 


100 روش تقويت مغز

1-مديتيشن انجام بدين. تمرين ذهني! استرس، تفكر تون رو تحت تاثير قرار ميده، بنابراين استرس رو با مديتيشن تسكين بدين. كار ساده اي هست! هدفون رو بزاريد و روي انگ مورد علاقه تون تمركز كنيد و اجازه بدين كه تكنولوژي شما رو تسكين بده.

 


2-روي مهارت هاتون كار كنيد. موهاتون رو شونه كنيد، يادداشت برداري كنيد، از ماوس كامپيوتر با يه دست استفاده كنيد و با دست ديگه نوشيدني و غذا ميل كنيد.

ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۲:۱۱ توسط:مليكا موضوع: نظرات (0)

حركات ورزشي براي درمان زود انزالي در مردان و زنان

در اين مقاله مجموعه اي از حركات آسانا در يوگا كه براي درمان زود انزالي بسيار مفيدند را در اختيارتان مي گذاريم. اگر اين تمرينات به طور منظم و صحيح انجام شوند خيلي زود نتايج شگفت انگيزشان را نشان خواهند داد. اين تمرينات نتيجه تحقيقات جديد مي باشند و تاثير آنها از نظر علمي كاملا ثابت شده است.

 


يوگا و درمان زود انزالي

آيا زود انزالي شما را از داشتن روابط جنسي لذت بخش و مطلوب محروم كرده است؟ پيشنهاد ما اين است كه به محض وقوع چنين مشكلي آن را جدي بگيريد چون هر چه زودتر براي درمان اقدام كنيد، بهتر و سريعتر نتيجه مي گيريد و كمتر رنج مي كشيد. با مراجعه زود هنگام به پزشك و ايجاد تغييراتي در سبك زندگي تان مي توانيد به درمان سريعتر زود انزالي كمك كنيد. علاوه بر اين انجام حركات يوگا نيز تاثير بسيار مفيد و شگفت انگيزي دارد و راه را براي رسيدن به نتايج بهتر هموار مي كند. حركات يوگا شامل تمرين هاي فيزيكي و ذهني خاصي در جهت رسيدن به سلامتي بيشتر است. يوگا نه تنها به شما كمك مي كند تا كنترل بيشتري روي بدنتان داشته باشيد بلكه در از بين بردن استرس و اضطراب كه دليل اصلي زود انزالي محسوب مي شود نيز بسيار موثر است. حركات مختلف يوگا به تقويت عضلات لگن كمك مي كنند و باعث مي شوند كنترل بيشتري روي عضلات اندام تناسلي تان داشته باشيد.

باداكون آسانا (Baddha Konasana)

 

 

 

باداكون آسانا يا حركت پروانه اي در افزايش خونرساني به لگن، نواحي پشت بدن و شكم بسيار موثر است. اين حركت يكي از حركات باز كننده عضلات پايين تنه به شمار مي رود و براي افرادي كه از مشكل زود انزالي رنج مي برند بسيار مفيد است. علاوه بر اين باداكون آسانا در درمان ناباروري و رفع احساس درد و سنگيني در بيضه ها نيز موثر است. براي انجام اين حركت مراحل زير را دنبال كنيد:

 


روي زمين بنشينيد و كمرتان را صاف نگه داريد. زانوهايتان را خم كنيد و كف پاهايتان را كاملا به هم بچسبانيد.

هر دو پايتان را با دست نگه داريد. سعي كنيد تا حد ممكن پاشنه پاها به سمت لگن تان بيايد.

حالا بدون اينكه لرزشي در بدنتان ايجاد شود شروع به بالا و پايين بردن زانوها كنيد، درست مثل پروانه اي كه بال ميزند.

اين حركت را بايد 2 تا 3 بار در روز و هر بار حداقل 3 دقيقه انجام دهيد. بهتر است حركت پروانه اي را با معده خالي انجام دهيد اما خيلي ها هم معتقدند مي شود آن را در هر زماني انجام داد.

ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۱:۵۶ توسط:مليكا موضوع: نظرات (0)

هوش مالي چيست

معمولا آموزش مسائل مربوط به امور مالي در سيستم آموزشي كشورهاي مختلف ناديده گرفته مي شود اما با توجه به نقش مهم پول و نحوه مديريت آن در زندگي همه ما، آگاهي بخشي درباره امور مالي شخصي مساله اي است كه بايد از سنين كودكي به آن پرداخته شود و هر كسي بايد كاملا مطمئن شود كه از آموزش هاي لازم در زمينه مسائل مالي برخوردار شده است.

 


اگر اين آموزش ها را از خودمان شروع كنيم و درباره امور مالي شخصي خودمان و نحوه مديريت آنها آموزش ببينيم مي توانيم آگاهي هايمان را به نسل هاي بعد نيز منتقل كنيم و به اين ترتيب هم خودمان و هم فرزندانمان راه هاي جديد و تازه اي براي مديريت هر چه بيشتر و بهتر درآمدها و دارايي هايمان باشيم. در اين مقاله به بررسي جديدترين روش هاي تقويت هوش مالي مي پردازيم تا بدانيم چطور هر كسي مي تواند امور مالي شخصي اش را به بهترين و موثرترين نحو مديريت كند.

 


1- خواندن كتاب ها و مجلات مرتبط

فرقي نمي كند كه به شكل معمولي و مرسوم كتاب دست بگيريد و مطالعه كنيد يا محتواهاي ديجيتالي را براي خواندن انتخاب كنيد؛ در هر صورت مطالعه كردن راهي عالي و موثر براي رشد دانش مالي شما محسوب مي شود. كتاب هايي مثل "انتقال كل پول ” و "سرمايه گذاري هوشمند ” همه نكات لازم از چگونگي پرداخت بدهي ها گرفته تا انتخاب برنامه هاي سرمايه گذاري موفق را در اختيار سرمايه گذاران قرار مي دهند. با صرف هزينه بسيار كمي براي خريد اين قبيل كتابها به راحتي مي توانيد از راهنمايي هاي عملي برخوردار شويد و تكنيك هاي مفيد و موثر در بهبود شرايط مالي را ياد بگيريد.

 


علاوه بر اين، مجلاتي هم هستند كه آموزش هاي مفيدي درباره نحوه پرداخت بدهي و كسب درآمد بيشتر در اختيارتان مي گذارند. (مثل اين مجله يا اين يكي) مطالعه كردن روشي بسيار مناسب و موثر براي براي افزايش سواد مالي كودكان و بزرگسالان است. پس همين الان به يك كتاب فروشي برويد و كتاب هاي مرتبط با امور مالي را تهيه و شروع به خواندن كنيد!

ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۱:۴۲ توسط:مليكا موضوع: نظرات (0)

پارانوئيد چيست؟

اين مطلب نتيجه معتبرترين تحقيقات پزشكي دنيا راجب بيماري اختلال شخصيت پارانوئيد مي باشد. اختلال شخصيت پارانوئيد يك وضعيت مزمن و فراگير است كه با الگوهاي اختلال در تفكر، رفتار و عملكرد مشخص مي‌شود. تصور مي‌شود اين اختلال بين 1 تا 2 درصد از بزرگسالان در ايران وجود دارد. علايم ممكن است شبيه شيزوفرني باشد و برخي تحقيقات نشان مي‌دهد كه ممكن است يك پيوند ژنتيكي بين اين دو اختلال وجود داشته باشد. افراد مبتلا به اختلال شخصيت پارانوئيد در معرض خطر بيشتري براي تجربه افسردگي، سوءاستفاده از مواد مخدر و اگروفوبيا قرار دارند.

 


علائم

افراد مبتلا به اختلال شخصيت پارانوئيد، به طور معمول اين علائم را تجربه كرده اند:

 


بدگماني مزمن و فراگير و سوءظن نسبت به ديگران.

احساساتي كه فكر مي كنند ديگران به آن‌ها دروغ مي‌گويند، فريب مي‌خورند، يا توسط افراد ديگر مورد سوءاستفاده قرار مي‌گيرند.

باور دارند كه دوستان، خانواده و شريك‌هاي رمانتيك غيرقابل اطمينان و خائن هستند.

در پاسخ به فريبي كه متوجه آن مي شوند، عصبانيت نشان مي دهند.

اغلب به عنوان افراد سرد، حسود، مرموز و جدي توصيف مي‌شود.

به دنبال كشف منظور پنهان در حركات و صحبت ها هستند.راه هاي درمان

اختلال شخصيت پارانوئيد به طور كلي با روان درماني بهبود مي يابد. درمان شناختي-رفتاري اغلب در كمك به افراد موثر است زيرا الگوهاي فكري تحريف شده و رفتارهاي ناهنجار را تنظيم مي كند.

 


درمان شناختي رفتاري (CBT) نوعي روان درماني است كه به بيماران كمك مي كند افكار و احساساتي كه رفتارها را تحت تاثير قرار مي دهد، درك كنند. CBT معمولا براي درمان طيف گسترده اي از اختلالات از جمله ترس، اعتياد، افسردگي و اضطراب استفاده مي شود. درمان شناختي رفتاري عموما كوتاه مدت است و براي كمك به افراد با مشكلات خاص به كار مي رود. در طي دوره درمان، مردم ياد مي گيرند چگونه الگوهاي فكري مخرب يا ناسازگار كه تاثير منفي بر رفتار دارند را شناسايي و تغيير دهند.

 


اصول درمان شناختي رفتاري

مفهوم اساسي پشت CBT اين است كه افكار و احساسات در رفتار ما نقش اساسي ايفا مي كنند. به عنوان مثال، فردي كه زمان زيادي را صرف فكر كردن درباره سقوط هواپيما، حوادث باند فرودگاه و ساير بلاياي هوايي مي كند، مي تواند از سفر هوايي اجتناب كند.

هدف از درمان شناختي رفتاري، آموزش دادن به بيماران است كه در حالي كه نمي توانند هر جنبه اي از جهان را در اطراف خود كنترل كنند، اما قادرند كنترل چگونگي تفسير و برخورد خود با اشيا در محيط اطراف را، به دست بگيرند.

ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۱:۲۷ توسط:مليكا موضوع: نظرات (0)