saharb2 saharb2 .

saharb2

کاربردی ترین نوع ماساژ برای رفع خستگی

مقدمه:

حتما برای شما هم پیش آمده که بعد از ساعت ها کار کردن دلتان می خواسته که فردی یا وسیله ای باشد تا با ماساژ دادن حسابی، خستگی را از تنتان بیرون کند. ماساژهای مختلفی در کل کشورها وجود دارد که به رفع خستگی و اظطراب و استرس شما کمک می کند که از این بین ماساژ سوئدی کاربرد بیشتری نسبت به بقیه دارد. اما بسته به اینکه کدام قسمت از بدن شما دچار خستگی شده در ادامه ماساژها ی مخصوص هر قسمت از بدن را معرفی می کنیم.1- ماساژ سوئدی:

ماساژ-سوئدی

 


ماساژ سوئدی ضمن ازبین بردن خستگی افراد به درمان افسردگی، بهبود کیفیت خواب و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک فراوانی می کند. ماساژ سودی شامل دو دسته از حرکات است که دسته اول نرم، آهسته و طولانی مدت هستند و حرکات گروه دوم شامل ضربه های منظم و کمی محکم تر می شود. این روش سطحی است و بافت رویی پوست بدن را درگیر می کند و به همین خاطر هم می تواند تاثیرات خوبی روی زیبایی پوست داشته باشد اما در مواقعی که پوست فرد دارای جراحت یا آسیب دیدگی است پیشنهاد نمی شود. درگیرکردن خفیف ماهیچه ها و مفاصل نیز یکی دیگر از هدایای ماساژ سوئدی، به کسانی است که این روش را به بقیه روش ها ترجیح می دهند. همچنین استفاده از ضرباتی که دست در آنها حالت کاسه ای دارد، نیشگون های آهسته و ضربات دایره ای شکل جزو حرکات مربوط به ماساژ سوئدی هستند. از روش سوئدی همچنین می توان برای بهبود آسیب دیدگی های جزئی کمک گرفت.

 


2- ماساژ قسمت فوقانی ستون فقرات، پایین گردن

قسمت-فوقانی-ستون-فقرات،-پایین-گردن1

 


امروزه با کامپیوتری شدن کارها اففراد مجبورند ساعات زیادی را باپشت میز کامپیوتر بنشینند. در این حالت اولین قسمتی که زودتر از همه خسته می شود پشت گردن است که با این ماساژ می توانید خستگی آنرا از بین ببرید.  خستگی گردن به دلایلی از جمله خواب نامناسب، نشستن طولانی مدت پشت کامپیوتر و یا حمل بار سنگین و به دنبال آن، فشار بر گردن و کتف ایجاد می شود.  این روش خستگی شما را از بین می برد و اگر از بی خوابی رنج می برید، می تواند به خواب آرام شما کمک کند. این ماساژ را می توانید در حمام انجام دهید و یا در حالت عادی دست خود را با روغن زیتون ، روغن نارگیل یا خردل چرب کنید و همان طور که در عکس می بینید با قرار دادن دست در این نقاط از قسمت پایین به بالا و از داخل به خارج، با کمی فشار و به شکل متناوب ماساژ دهید.

 


3- ماساژ وسط کف پا:

وسط-کف-پا1

 


چنانچه کمر درد دارید! جالب است بدانید که ماساژ دادن این نقطه از پا باعث کاهش کمردرد می شود و از افسردگی جلوگیری می کند و باعث فعال شدن گردش خون در بدن می شود. این ماساژ را پیش از خوابیدن انجام دهید. پای خود را طوری بگیرید که انگشت شست در وسط کف پا قرار گیرد، سپس با حرکت دایره ای هر کدام از کف  پا را به مدت 10 دقیقه با روغن زیتون یا روغن نارگیل ماساژ دهید.

 


آموزش صحیح انواع ماساژ را در این کلاسها یاد بگیرید: معرفی 4تا از بهترین کلاس های آموزش ماساژ درایران با ارائه مدرک معتبر

 


4- ماساژ ریشه مو:

-ماساژ-ریشه-مو

 


چنانچه احساس کسالت ، غمگینی و سردرد دارید این ماساژ را انجام دهید. ماساژ ریشه مو باعث افزایش ترشح هورمون عشق و خوشبختی در بدن انسان می شود. میزان استرس را کاهش می دهد و سردرد را از بین می برد و ریشه مو را قوی می گرداند و در نهایت گردش خون در ناحیه سر و گردن را تنظیم می کند. سرتان را پایین بگیرید، سپس با فشار انگشتان دست و با سرعت از اطراف تا وسط سر را ماساژ دهید.

ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۳:۴۳ توسط:ملیکا موضوع: نظرات (0)

روش های درمان اضطراب مردان

این مطلب نتیجه جدیدترین تحقیقات مجلات معتبر پزشکی دنیا در زمینه روش درمان اضطراب در مردان است. درمان اضطراب در زنان و مردان کاملا متفاوت است و پیشنهاد می شود به هیچ وجه به روشهای غیر اصولی و غیر علمی و عمدتا قدیمی که در اکثر وبسایت های فارسی می بینید اعتماد نکنید.

 


آیا مردان و زنان در اضطراب متفاوت اند؟

دلایلی که چرا مردان نسبت به زنان کمتر از اضطراب رنج می برند، بسیارند اما عوامل بیولوژیک نقش مهمی دارند. دکتر محمد کباج، استاد علوم پزشکی و علوم اعصاب دانشگاه ایالتی فلوریدا، می گوید: در مردان، هورمون مردانه تستوسترون، بدن را در برابر اضطراب حفظ می کند. تستوسترون گاما آمینوبوتیریک اسید و سروتونین، دو ماده شیمیایی مغزی (انتقال دهنده های عصبی) را افزایش می دهد که در افراد مضطرب پایین است. تستوسترون همچنین فعالیت آمیگدال، در زمان واکنش جنگ و گریز را کاهش می دهد. علاوه بر این، ترس و اضطراب را کاهش می دهد. در نهایت، تستوسترون باعث آزاد شدن هورمون کورتیزول می شود. (این هورمون در پاسخ به استرس ترشح می شود.)علائم اضطراب در مردان

فردی دچار اختلال اضطراب عمومی است که چندین ماه حالت نگرانی و اضطراب داشته باشد.(در روان پزشکی این مدت حداقل 6 ماه است اما شما نیاز به یک تایمر دقیق برای تشخیص بیماری ندارید.) نگرانی یا اضطراب بیش از حد، ناراحت کننده و کنترلش سخت است و اغلب توانایی کار در منزل، محل کار یا موقعیت های اجتماعی را تحت تاثیر قرار می دهد. در اینجا برخی از علایم یا رفتارهای رایج در این اختلال آورده شده است:

 


احساس بی قراری

داشتن تنش عضلات

عدم تمرکز و کاهش قدرت یاد آوری

مشکل در هنگام خواب رفتن و حین آن. احساس خستگی کردن بعد از بیدار شدن

اجتناب از فعالیت هایی که ممکن است بد شکل بگیرند (حتی اجتناب از ریسک های کوچک)

صرف هزینه های زیاد برای آماده سازی رویدادهایی که می تواند نتیجه منفی داشته باشد

مشکل در تصمیم گیری های روزانه (ممکن است حتی برای خرید رفتن هم دو دل باشید!)

مشکوک و مردد بودن نسبت به حرف های دیگران

افرادی که اختلال اضطراب عمومی دارند ممکن است علائم جسمی مانند علائم بیماری های قلبی، بیماری های تنفسی، بیماری های گوارشی و بیماری های پزشکی دیگر را هم تجربه کنند.

ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۳:۲۸ توسط:ملیکا موضوع: نظرات (0)

روش های پاک کردن جوهر خودکار از لباس

روش اول: پاک کردن لکه جوهر با پارچه

پاک کردن لکه های چربی از لباس 1

 


1-لباس لکه دار را روی یک پارچه تمیز قرار بدهید.

اگر لکه جوهر هنوز تازه است باید سعی کنید تا جایی که ممکن است آن را تمیز کنید. قبل از این کار زیر لباستان یک پارچه سفید بگذارید. این کار باعث می شود وقتی در حال تمیز کردن لکه هستید، جوهر پخش نشود و پشت لباستان را هم کثیف نکند.

 


سعی کنید از پارچه سفید برای قرار دادن زیر لباس استفاده کنید تا مطمئن شوید لکه به قسمت های دیگر لباستان نمی رسد و جذب پارچه سفید می شود.

 

 

 

2- حالا با یک دستمال یا پارچه سفید جوهر را از روی لباس بردارید.

یک پارچه سفید دیگر بردارید و شروع به تمیز کردن لکه کنید. به جای اینکه پارچه را روی لباس بکشید، از حرکات ضربه ای آرام استفاده کنید چون مالش دادن لباس باعث نفوذ بیشتر جوهر در الیاف آن می شود. آنقدر این کار را ادامه بدهید تا مایع جوهر کاملا از سطح لباس پاک شود.

 

 

 

 


3- لباس را بر عکس کنید و طرف دیگر آن را هم پاک کنید.

لباس را برگردانید و پارچه تمیز را دوباره زیرآن قرار بدهید. حالا باز با ضربات ملایم پشت لباس را هم پاک کنید. این کار را آنقدر ادامه بدهید تا لکه جوهر کاملا محو شود.

ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۳:۱۳ توسط:ملیکا موضوع: نظرات (0)

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون استفاده از دستگاه قهوه ساز

اسپرسو یک نوشیدنی قهوه ی غلیظ با کافئین بالا و عطر و طعمی کامل و غنی است. نوشیدنیهای اسپرسو در کافی شاپها بسیار محبوب شده اند ولی در خانه نیز قابل درست کردن اند. در حالی که قهوه سازهای قطرهای استاندارد یا ماشینهای کریگ نمیتوانند اسپرسو درست کنند، شما میتوانید با استفاده از یک قهوه ساز خوش ساخت مثل فرنچ پرس یا قوری موکا از درست کردن آسان اسپرسو در آشپزخانه تان لذت ببرید.

 


روش اول: استفاده از یک قهوه ساز فرنچ پرس

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه 1

 


1- پودر قهوه را کف ظرف فرنچ پرس بریزید.

در ظرف و پیستون دستگاه را بردارید و 1 تا 2 قاشق غذاخوری (5 تا 10 گرم) از پودر را به ازای هر شات اسپرسو داخل ظرف بریزید. هر چه از پودر بیشتری استفاده کنید، عطر و طعم قهوه قوی تر خواهد شد.

 


قهوه ساز فرنچ پرس را میتوانید از فروشگاه لوازم آشپزخانه بخرید.

هر چند میتوان از هر نوع قهوه استفاده کرد ولی برای رسیدن به بهترین طعم، از دانه های پودر شدهی اسپرسو استفاده کنید.

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه 2

 


2- 15 میلی لیتر آب داغ را به پودر درون ظرف اضافه کنید.

آب را در مایکروویو یا روی شعله، حرارت دهید تا به 93 درجه ی سانتی گراد برسد. آب را روی پودر قهوه ی درون ظرف بریزید. شکوفه زدن قهوه، کربن دی اکسید آزاد میکند و باعث بهتر شدن طعم قهوه در زمان دم کردن آن میشود. فرنچ پرس را بچرخانید تا آب با حبابها مخلوط شود و طعمها را جذب کند.

 


طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه 3

 


3- بقیه ی آب داغ را به ظرف اضافه کنید و آن را هم بزنید.

مقدار آب اضافه شده بستگی به مقدار اسپرسویی دارد که میخواهید اضافه کنید. 44 میلی لیتر دیگر از آب را به ازای یک شات اسپرسو اضافه کنید. فرنچ پرس را کامل بچرخانید تا پودر با آب مخلوط شود.

 


طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه 4

 


4- بگذارید پودر قهوه 3 تا 4 دقیقه خیس بخورد.

در ظرف و پیستون دستگاه را بگذارید. مطمئن شوید که با قهوهی در حال دم کشیدن تماس نداشته باشد. این کار به گیر افتادن حرارت در ظرف کمک میکند و قهوه را در دمای صحیح نگه میدارد.

 


اگر قهوه با عطر و طعم قویتری میخواهید، بگذارید مدت زمان بیشتری بماند ولی این کار ممکن است طعم اسپرسوی شما را تلختر کند.

طرز تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه 5

 


5- پیستون را به آرامی فشار دهید تا پودرهای حل نشده از قهوه جدا شوند.

فشار کافی برای حرکت دادن پیستون به سمت پایین اعمال کنید. صافی پیستون، پودرهای شناور در اسپرسو را جدا کرده و به پایین ظرف میبرد. زمانی که پیستون پایین است، میتوانید اسپرسو را از دهانه ی روی فرنچ پرس به درون لیوان بریزید.

 


پیستون را با سرعت به پایین فشار ندهید زیرا میتواند ظرف فرنچ پرس را بشکند یا قهوه ی داغ را به بیرون بپاشد.

برای کم کردن طعم تلخی، به اسپرسو شیر را خامه ی غلیظ اضافه کنید.

ادامه مطلب.....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۲:۵۷ توسط:ملیکا موضوع: نظرات (0)

ساده ترین روش پاک کردن لاک از روی فرش

لاک ها و خصوصا لاک های براق کننده، سطوح مختلف را براق و درخشان می کنند و جلوه خاصی به وسایل خانه می دهند. این محصولات طوری ساخته شده اند که به محض تماس با هر چیزی بلافاصله روی آن اثر می گذارند و بنابراین ممکن است ناخواسته روی وسایلی که دلتان نمی خواهد براق شوند هم لکه ایجاد کنند.

 


مساله زمانی دردسر سازتر می شود که این جلا دهنده ها روی فرش ریخته شوند و از آنجایی که همه نخ های فرش رنگ ثابتی ندارند ممکن است هنگام استفاده از حلال ها برای از بین بردن لکه به وجود آمده، رنگ فرشتان هم بپرد؛ بنابراین یادتان باشد همیشه قبل از بکار بردن هر نوع حلال یا پاک کننده برای تمیز کردن لاک ها و براق کننده ها، اول آن را روی قسمتی از فرش که در معرض دید نیست امتحان کنید تا اگر به فرشتان آسیبی رساند قبل از اینکه خیلی دیر شود جلوی بدتر شدن اوضاع را بگیرید. ما در این مطلب بهترین روش پاک کردن لاک از روی فرش را در 6 مرحله به شما آموزش می دهیم. با ما همراه باشید!روش دوم پیشنهادی (6 گام)

مرحله 1

سعی کنید با لبه یک قاشق یا چاقو تمام لاک را از روی فرش جمع کنید. خیلی آرام قاشق یا چاقو را روی فرش بکشید و تا جایی که ممکن است لاک را از روی آن بردارید.

 


مرحله 2

یک حوله کاغذی بردارید و آن را از چهار جهت تا کنید. بعد مرکز حوله را به الکل ایزوپروپیل یا مایع تمیز کننده فرش آغشته کنید.

 


مرحله 3

اجازه بدهید حوله حدود 5 تا 10 دقیقه روی فرش بماند تا الکل یا مایع تمیز کننده بتواند لاک را در خود حل کند. بعد از این زمان حوله را روی لکه فشار بدهید. برای این کار از لبه های بیرونی لکه به سمت داخل حرکت کنید. حواستان باشد که نباید فرش را با پارچه مالش بدهید یا بسایید چون این کار باعث بزرگتر شدن لکه می شود فقط از ضربات ملایم استفاده کنید.

 


مرحله 4

حالا یک اسفنج تمیز بردارید و آن را با آب گرم خیس کنید. بعد خیلی آرام اسفنج را روی محل لکه فشار بدهید. آب موجود در اسفنج باعث می شود الیاف فرش لاک حل شده را پس بدهند و از رنگی شدن بیشتر و عمیق تر فرش جلوگیری می شود. بعد از انجام این کار همان ناحیه را با یک حوله کاغذی تمیز خشک کنید. اگر هنوز لکه های دیگری روی فرش باقی مانده بود همین مراحل را روی آنها هم انجام بدهید. در غیر این صورت به مرحله بعد بروید.

 


مرحله 5

نصف قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را در یک فنجان آب گرم حل کنید و به آرامی محل لکه را با آن بشویید. هر قسمتی از فرش که لکه دار شده است را به همین روش و با یک اسفنج تمیز کاملا بشویید. بعد از انجام این کار تمام قسمت ها را با آب سرد بشویید تا کف مایع ظرفشویی کاملا از روی فرش پاک شود. این کار را آنقدر ادامه بدهید تا دیگر اثری از مایع ظرفشویی روی فرش نماند.

ادامه مطلب.....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۲:۴۲ توسط:ملیکا موضوع: نظرات (0)

خود هیپنوتیزم چیست؟

هیپنوتیزم چیست؟

هیپنوتیزم دقیقا چیست؟ تعاریف متعددی در این مورد وجود دارد، انجمن روانشناسی آمریکا هیپنوتیزم را فعل و انفعال مشارکتی توصیف می کند که در آن شرکت کننده به پیشنهاد هیپنوتیزم کننده پاسخ می دهد.

 


هیپنوتیزم در نتیجه اعمال رایج شناخته می شود، جائیکه مردم سریعاً اعمال مضحک و غیر معمول انجام می دهند، از نظر بالینی اثبات شده است که هیپنوتیزم برای امورپزشکی و درمانی نیزمفید است، مخصوصاً به طور قابل ملاحظه ای درد و اضطراب را کاهش می دهد. حتی برای کاهش علائم زوال عقل انجام هیپنوتیزم را پیشنهاد می دهند.

 


هیپنوتیزم چگونه کار می کند؟

هنگامی که کلمه هیپنوتیزم را می شنوید، چه چیزی به ذهنتان می آید؟ شاید مانند بسیاری از مردم، این تصویر به ذهنتان بیاید که فردی شریر جلویتان ایستاده و ساعت جیبی را در مقابلتان به عقب جلو می چرخاند.

 


در حقیقت، هیپنوتیزم شباهت کمی به این تصاویر کلیشه ای دارد. به گفته روانشناس، جان کیل استروم، "هیپنوتیزم کننده به صورت فردی هیپنوتیزم نمی کند، بلکه هیپنوتیزم کننده نوعی مربی یا معلم است که به شخص هیپنوتیزم شونده کمک می کند.”هیپنوتیزم اغلب شکل خلسهای است، شبیه خواب، بهتر است آنرا به صورت حالتهای مشخص شدهای از جمله توجه متمرکز، افزایش تلقین پذیری و آهنگهای خیالی بیان کرد. افرادی که هیپنوتیزم میشوند به نظر می رسد خواب آلود و گیج هستند، اما در واقع، آنها در وضعیت فوق آگاهند.

 


در روانشناسی، هیپنوتیزم گاهی اوقات هیپنوتراپی نامیده می شود و برای مقاصدی از جمله کاهش و درمان درد کاربرد دارد. هیپنوتیزم معمولا توسط یک درمانگر آموزش دیده انجام می شود که از تجسم و تکرار کلامی برای ایجاد حالت هیپنوتیزم استفاده می کند.

ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۲:۲۵ توسط:ملیکا موضوع: نظرات (0)

تقویت مغز

این روشها جهت تقویت مغز در هر سنی و برای هر زن و مردی در چندین مجله معتبر پزشکی پیشنهاد شده اند. روشهای پیشنهادی کاملا موثر و نتیجه جدیدترین تحقیقات دنیا هستند و ما آن را برای شما خلاصه کرده ایم.

 


علت کاهش سرعت و قدرت مغز

سرعت پردازش با افزایش سن کم می شود و این یک موضوع علمی ثابت شده است. بسیاری از افراد مسن متوجه شده اند که برای حل مشکلات و تصمیم گیری در مورد مسائل، نسبت به دوران جوانی وقت بیش تری صرف می کنند. با این وجود دلایل کاهش سرعت پردازش اطلاعات با افزایش سن کاملا درک نشده است و ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

 


برخی شواهد قانع کننده نشان می دهد که چنین افتی نشانگر سایش و پارگی ماده سفید موجود در مغز است که از تمام رشته ها یا آکسون ها تشکیل شده است که بخشی از مغز را به قسمت دیگر وصل می کنند. کند بودن انتقال اطلاعات در امتداد آکسون ها ممکن است مانع از سرعت پردازش شود. اما چه عواملی باعث می شود که این ارتباط محوری در وهله اول کند شود؟

 


در بعضی از افراد دیابت، استعمال دخانیات، فشار خون بالا یا سایر عوامل به اصطلاح خطر ساز عروقی می توانند روی رگ های خونی که ماده سفید مغز را تغذیه می کنند، تاثیر بگذارند و در نهایت آکسون ها به دلیل کمبود اکسیژن وگلوکز مورد نیازشان، از بین می روند.

 


100 روش تقویت مغز

1-مدیتیشن انجام بدین. تمرین ذهنی! استرس، تفکر تون رو تحت تاثیر قرار میده، بنابراین استرس رو با مدیتیشن تسکین بدین. کار ساده ای هست! هدفون رو بزارید و روی انگ مورد علاقه تون تمرکز کنید و اجازه بدین که تکنولوژی شما رو تسکین بده.

 


2-روی مهارت هاتون کار کنید. موهاتون رو شونه کنید، یادداشت برداری کنید، از ماوس کامپیوتر با یه دست استفاده کنید و با دست دیگه نوشیدنی و غذا میل کنید.

ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۲:۱۱ توسط:ملیکا موضوع: نظرات (0)

حرکات ورزشی برای درمان زود انزالی در مردان و زنان

در این مقاله مجموعه ای از حرکات آسانا در یوگا که برای درمان زود انزالی بسیار مفیدند را در اختیارتان می گذاریم. اگر این تمرینات به طور منظم و صحیح انجام شوند خیلی زود نتایج شگفت انگیزشان را نشان خواهند داد. این تمرینات نتیجه تحقیقات جدید می باشند و تاثیر آنها از نظر علمی کاملا ثابت شده است.

 


یوگا و درمان زود انزالی

آیا زود انزالی شما را از داشتن روابط جنسی لذت بخش و مطلوب محروم کرده است؟ پیشنهاد ما این است که به محض وقوع چنین مشکلی آن را جدی بگیرید چون هر چه زودتر برای درمان اقدام کنید، بهتر و سریعتر نتیجه می گیرید و کمتر رنج می کشید. با مراجعه زود هنگام به پزشک و ایجاد تغییراتی در سبک زندگی تان می توانید به درمان سریعتر زود انزالی کمک کنید. علاوه بر این انجام حرکات یوگا نیز تاثیر بسیار مفید و شگفت انگیزی دارد و راه را برای رسیدن به نتایج بهتر هموار می کند. حرکات یوگا شامل تمرین های فیزیکی و ذهنی خاصی در جهت رسیدن به سلامتی بیشتر است. یوگا نه تنها به شما کمک می کند تا کنترل بیشتری روی بدنتان داشته باشید بلکه در از بین بردن استرس و اضطراب که دلیل اصلی زود انزالی محسوب می شود نیز بسیار موثر است. حرکات مختلف یوگا به تقویت عضلات لگن کمک می کنند و باعث می شوند کنترل بیشتری روی عضلات اندام تناسلی تان داشته باشید.

باداکون آسانا (Baddha Konasana)

 

 

 

باداکون آسانا یا حرکت پروانه ای در افزایش خونرسانی به لگن، نواحی پشت بدن و شکم بسیار موثر است. این حرکت یکی از حرکات باز کننده عضلات پایین تنه به شمار می رود و برای افرادی که از مشکل زود انزالی رنج می برند بسیار مفید است. علاوه بر این باداکون آسانا در درمان ناباروری و رفع احساس درد و سنگینی در بیضه ها نیز موثر است. برای انجام این حرکت مراحل زیر را دنبال کنید:

 


روی زمین بنشینید و کمرتان را صاف نگه دارید. زانوهایتان را خم کنید و کف پاهایتان را کاملا به هم بچسبانید.

هر دو پایتان را با دست نگه دارید. سعی کنید تا حد ممکن پاشنه پاها به سمت لگن تان بیاید.

حالا بدون اینکه لرزشی در بدنتان ایجاد شود شروع به بالا و پایین بردن زانوها کنید، درست مثل پروانه ای که بال میزند.

این حرکت را باید 2 تا 3 بار در روز و هر بار حداقل 3 دقیقه انجام دهید. بهتر است حرکت پروانه ای را با معده خالی انجام دهید اما خیلی ها هم معتقدند می شود آن را در هر زمانی انجام داد.

ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۱:۵۶ توسط:ملیکا موضوع: نظرات (0)

هوش مالی چیست

معمولا آموزش مسائل مربوط به امور مالی در سیستم آموزشی کشورهای مختلف نادیده گرفته می شود اما با توجه به نقش مهم پول و نحوه مدیریت آن در زندگی همه ما، آگاهی بخشی درباره امور مالی شخصی مساله ای است که باید از سنین کودکی به آن پرداخته شود و هر کسی باید کاملا مطمئن شود که از آموزش های لازم در زمینه مسائل مالی برخوردار شده است.

 


اگر این آموزش ها را از خودمان شروع کنیم و درباره امور مالی شخصی خودمان و نحوه مدیریت آنها آموزش ببینیم می توانیم آگاهی هایمان را به نسل های بعد نیز منتقل کنیم و به این ترتیب هم خودمان و هم فرزندانمان راه های جدید و تازه ای برای مدیریت هر چه بیشتر و بهتر درآمدها و دارایی هایمان باشیم. در این مقاله به بررسی جدیدترین روش های تقویت هوش مالی می پردازیم تا بدانیم چطور هر کسی می تواند امور مالی شخصی اش را به بهترین و موثرترین نحو مدیریت کند.

 


1- خواندن کتاب ها و مجلات مرتبط

فرقی نمی کند که به شکل معمولی و مرسوم کتاب دست بگیرید و مطالعه کنید یا محتواهای دیجیتالی را برای خواندن انتخاب کنید؛ در هر صورت مطالعه کردن راهی عالی و موثر برای رشد دانش مالی شما محسوب می شود. کتاب هایی مثل "انتقال کل پول ” و "سرمایه گذاری هوشمند ” همه نکات لازم از چگونگی پرداخت بدهی ها گرفته تا انتخاب برنامه های سرمایه گذاری موفق را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهند. با صرف هزینه بسیار کمی برای خرید این قبیل کتابها به راحتی می توانید از راهنمایی های عملی برخوردار شوید و تکنیک های مفید و موثر در بهبود شرایط مالی را یاد بگیرید.

 


علاوه بر این، مجلاتی هم هستند که آموزش های مفیدی درباره نحوه پرداخت بدهی و کسب درآمد بیشتر در اختیارتان می گذارند. (مثل این مجله یا این یکی) مطالعه کردن روشی بسیار مناسب و موثر برای برای افزایش سواد مالی کودکان و بزرگسالان است. پس همین الان به یک کتاب فروشی بروید و کتاب های مرتبط با امور مالی را تهیه و شروع به خواندن کنید!

ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۱:۴۲ توسط:ملیکا موضوع: نظرات (0)

پارانوئید چیست؟

این مطلب نتیجه معتبرترین تحقیقات پزشکی دنیا راجب بیماری اختلال شخصیت پارانوئید می باشد. اختلال شخصیت پارانوئید یک وضعیت مزمن و فراگیر است که با الگوهای اختلال در تفکر، رفتار و عملکرد مشخص می‌شود. تصور می‌شود این اختلال بین 1 تا 2 درصد از بزرگسالان در ایران وجود دارد. علایم ممکن است شبیه شیزوفرنی باشد و برخی تحقیقات نشان می‌دهد که ممکن است یک پیوند ژنتیکی بین این دو اختلال وجود داشته باشد. افراد مبتلا به اختلال شخصیت پارانوئید در معرض خطر بیشتری برای تجربه افسردگی، سوءاستفاده از مواد مخدر و اگروفوبیا قرار دارند.

 


علائم

افراد مبتلا به اختلال شخصیت پارانوئید، به طور معمول این علائم را تجربه کرده اند:

 


بدگمانی مزمن و فراگیر و سوءظن نسبت به دیگران.

احساساتی که فکر می کنند دیگران به آن‌ها دروغ می‌گویند، فریب می‌خورند، یا توسط افراد دیگر مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند.

باور دارند که دوستان، خانواده و شریک‌های رمانتیک غیرقابل اطمینان و خائن هستند.

در پاسخ به فریبی که متوجه آن می شوند، عصبانیت نشان می دهند.

اغلب به عنوان افراد سرد، حسود، مرموز و جدی توصیف می‌شود.

به دنبال کشف منظور پنهان در حرکات و صحبت ها هستند.راه های درمان

اختلال شخصیت پارانوئید به طور کلی با روان درمانی بهبود می یابد. درمان شناختی-رفتاری اغلب در کمک به افراد موثر است زیرا الگوهای فکری تحریف شده و رفتارهای ناهنجار را تنظیم می کند.

 


درمان شناختی رفتاری (CBT) نوعی روان درمانی است که به بیماران کمک می کند افکار و احساساتی که رفتارها را تحت تاثیر قرار می دهد، درک کنند. CBT معمولا برای درمان طیف گسترده ای از اختلالات از جمله ترس، اعتیاد، افسردگی و اضطراب استفاده می شود. درمان شناختی رفتاری عموما کوتاه مدت است و برای کمک به افراد با مشکلات خاص به کار می رود. در طی دوره درمان، مردم یاد می گیرند چگونه الگوهای فکری مخرب یا ناسازگار که تاثیر منفی بر رفتار دارند را شناسایی و تغییر دهند.

 


اصول درمان شناختی رفتاری

مفهوم اساسی پشت CBT این است که افکار و احساسات در رفتار ما نقش اساسی ایفا می کنند. به عنوان مثال، فردی که زمان زیادی را صرف فکر کردن درباره سقوط هواپیما، حوادث باند فرودگاه و سایر بلایای هوایی می کند، می تواند از سفر هوایی اجتناب کند.

هدف از درمان شناختی رفتاری، آموزش دادن به بیماران است که در حالی که نمی توانند هر جنبه ای از جهان را در اطراف خود کنترل کنند، اما قادرند کنترل چگونگی تفسیر و برخورد خود با اشیا در محیط اطراف را، به دست بگیرند.

ادامه مطلب....


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۱:۲۷ توسط:ملیکا موضوع: نظرات (0)