saharb2 saharb2 .

saharb2

کاربرد قرص فکسوفنادین

اگر با یک ماده حساسیت زا تماس داشته اید و عطسه و آبریزش بینی و یا سایر علائم حساسیت آزارتان می دهد ممکن است پزشک برایتان قرص فکسوفنادین را تجویز کند. در ادامه با جدیدترین اطلاعات پزشکی در مورد قرص فکسوفنادین که به انگلیسی Fexofenadine خوانده می شود آشنا می شوید.
فکسوفنادین یک داروی آنتی هیستامین است که به رفع علایم آلرژی کمک می کند. ممکن است فقط در زمانی که علائم آلرژیک دارید آن را مصرف کنید، به عنوان مثال زمانی که در معرض عامل بروز آلرژی قرار می گیرید یا ممکن است لازم باشد که آنرا به طور مرتب برای جلوگیری از بروز نشانه ها، از جمله برای جلوگیری از تب یونجه در فصل بهار و تابستان مصرف کنید.
فکسوفنادین برای چیست؟معمولاً برای درمان موارد زیر استفاده می شود:
تب یونجهورم ملتحمه (قرمزی، چشم خارش)اگزماکهیرواکنش به نیش حشراتبرخی از آلرژی های غذاییفکسوفنادین به عنوان آنتی هیستامین غیر خواب آور شناخته شده است. ممکن است نسبت به سایر آنتی هیستامین ها کمتر باعث خواب آلودگی شود. فکسوفنادین به صورت قرص تجویزی در دسترس است.نکات کلیدیمعمولا فکسوفنادین را یکبار در روز مصرف کنید. کودکان گاهی اوقات دو بار در روز مصرف می کنند.فکسوفنادین به عنوان یک آنتی هیستامین غیر خواب آور طبقه بندی شده است، اما در برخی افراد خاصیت آرام بخشی دارد.عوارض جانبی رایج عبارتند از سردرد، احساس خواب آلودگی، خشکی دهان، احساس درد و سرگیجه.در صورت مصرف فکسوفنادین، آب گریپ فروت، آب سیب یا آب پرتقال مصرف نکنید. ممکن است شما را دچار عوارض جانبی بنماید.بهتر است از نوشیدن الکل پرهیز کنید، زیرا ممکن است باعث خواب آلودگی شود.فکسوفنادین با نام تجاری Telfast نیز نامیده می شود.مصرف و منع مصرف در افرادقرصهای فکسوفنادین را می توان برای بزرگسالان زیر 65 سال و کودکان 6 سال و بالاتر تجویز کرد.
فکسوفنادین برای افراد بالای 65 سال توصیه نمی شود زیرا تحقیقات زیادی در مورد این دارو در این گروه سنی وجود ندارد. اگر بیش از 65 سال دارید و می خواهید فکسوفنادین مصرف کنید، با داروساز یا پزشک خود صحبت کنید. فکسوفنادین برای برخی افراد مناسب نیست.
ادامه مطلب.....


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ دی ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۲۵:۱۱ توسط:ملیکا موضوع: نظرات (0)