saharb2 saharb2 .

saharb2

ساده ترین روش پاک کردن لاک از روی فرش

لاک ها و خصوصا لاک های براق کننده، سطوح مختلف را براق و درخشان می کنند و جلوه خاصی به وسایل خانه می دهند. این محصولات طوری ساخته شده اند که به محض تماس با هر چیزی بلافاصله روی آن اثر می گذارند و بنابراین ممکن است ناخواسته روی وسایلی که دلتان نمی خواهد براق شوند هم لکه ایجاد کنند.

 


مساله زمانی دردسر سازتر می شود که این جلا دهنده ها روی فرش ریخته شوند و از آنجایی که همه نخ های فرش رنگ ثابتی ندارند ممکن است هنگام استفاده از حلال ها برای از بین بردن لکه به وجود آمده، رنگ فرشتان هم بپرد؛ بنابراین یادتان باشد همیشه قبل از بکار بردن هر نوع حلال یا پاک کننده برای تمیز کردن لاک ها و براق کننده ها، اول آن را روی قسمتی از فرش که در معرض دید نیست امتحان کنید تا اگر به فرشتان آسیبی رساند قبل از اینکه خیلی دیر شود جلوی بدتر شدن اوضاع را بگیرید. ما در این مطلب بهترین روش پاک کردن لاک از روی فرش را در 6 مرحله به شما آموزش می دهیم. با ما همراه باشید!روش دوم پیشنهادی (6 گام)

مرحله 1

سعی کنید با لبه یک قاشق یا چاقو تمام لاک را از روی فرش جمع کنید. خیلی آرام قاشق یا چاقو را روی فرش بکشید و تا جایی که ممکن است لاک را از روی آن بردارید.

 


مرحله 2

یک حوله کاغذی بردارید و آن را از چهار جهت تا کنید. بعد مرکز حوله را به الکل ایزوپروپیل یا مایع تمیز کننده فرش آغشته کنید.

 


مرحله 3

اجازه بدهید حوله حدود 5 تا 10 دقیقه روی فرش بماند تا الکل یا مایع تمیز کننده بتواند لاک را در خود حل کند. بعد از این زمان حوله را روی لکه فشار بدهید. برای این کار از لبه های بیرونی لکه به سمت داخل حرکت کنید. حواستان باشد که نباید فرش را با پارچه مالش بدهید یا بسایید چون این کار باعث بزرگتر شدن لکه می شود فقط از ضربات ملایم استفاده کنید.

 


مرحله 4

حالا یک اسفنج تمیز بردارید و آن را با آب گرم خیس کنید. بعد خیلی آرام اسفنج را روی محل لکه فشار بدهید. آب موجود در اسفنج باعث می شود الیاف فرش لاک حل شده را پس بدهند و از رنگی شدن بیشتر و عمیق تر فرش جلوگیری می شود. بعد از انجام این کار همان ناحیه را با یک حوله کاغذی تمیز خشک کنید. اگر هنوز لکه های دیگری روی فرش باقی مانده بود همین مراحل را روی آنها هم انجام بدهید. در غیر این صورت به مرحله بعد بروید.

 


مرحله 5

نصف قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را در یک فنجان آب گرم حل کنید و به آرامی محل لکه را با آن بشویید. هر قسمتی از فرش که لکه دار شده است را به همین روش و با یک اسفنج تمیز کاملا بشویید. بعد از انجام این کار تمام قسمت ها را با آب سرد بشویید تا کف مایع ظرفشویی کاملا از روی فرش پاک شود. این کار را آنقدر ادامه بدهید تا دیگر اثری از مایع ظرفشویی روی فرش نماند.

ادامه مطلب.....


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۳۲:۴۲ توسط:ملیکا موضوع: نظرات (0)